duyurular

30

Nisan

Performans Değerlendirme I. Uygulama Dönemi Sonuçları Hk

Personel Daire Başkanlığı

Değerli Akademik ve İdari Personelimiz,

24.04.2024 – 30.04.2024 tarihleri arasında büyük katkılarınız ile KTÜ Performans Yönetim Sistemi’nin I. Uygulama Dönemi tamamlanmıştır. Yükseköğretim kurumlarına örnek teşkil edebilecek bu sistem aracılığıyla hem yönetici hem de personel düzeyinde fiilen birlikte çalışma durumu gözetilerek üst, akran ve ast olmak üzere elektronik ortamda hem değerlendirmiş hem de değerlendirilmiştir.

Sürecin tanıtılması ve uygulanabilmesi amacıyla toplantı düzenlenmiş, çeşitli platformlarda (resmi yazışma, web sayfası, sosyal medya, e-posta, SMS, WhatsApp vb.) sürekli olarak bilgilendirme ve hatırlatma içerikleri iletilmiş ve hızlı çözüm hattı ile yaşanan problemler hızlı bir şekilde çözülmüştür.

I. Uygulama Dönemi Hakkında:

  • Performans değerlendirme sürecinde nihai puanlar yazılım sayesinde otomatik olarak hesaplanmaktadır. (Manuel bir süreç işletilmemektedir.)
  • Üst, akran ve asttan oluşan üç farklı değerlendirici grubunun her birindeki personelin 1/3 oranında değerlendirmeye katılması durumunda performans puanı hesaplanmaktadır.
  • Değerlendirici grupları arasında 1/3 oranında personelin katılmaması durumunda performans notu hesaplanmamaktadır.
  • Birimlerde en üst yönetici kendi birim personelinin performans değerlendirme sonuçlarını görüntüleyebilmektedir.
  • Her personel sadece kendi performans değerlendirme sonucunu görüntüleyebilmektedir.
  • Personel başka bir personelin değerlendirme sonucu kesinlikle görüntüleyememektedir.
  • Performans değerlendirme sürecinde yönetici veya personelin kime ve kaç puan verdiği hiç kimse tarafından kesinlikle görüntülenmemektedir.
  • Personelin performans notu tamamen kariyer gelişimi ve ödüllendirme süreçlerinde kullanılacaktır. Dolayısıyla C, D ve E düzeyi performansa sahip olunsa bile ücret veya iş kaybı gibi bir durum kesinlikle olmayacaktır.

Performans Düzeyi ve Notunuzu Görüntülemek İçin Tıklayınız.

Yukarıdaki açıklamalara rağmen performans düzeyi ve puanınıza itiraz etmek isteyen personelimiz 30.04.2024 - 03.05.2024 (17.00) tarihleri arasında aşağıdaki ilgili yere tıklayarak yapabilmektedir. İtiraz sonuçları personelimizin kurumsal e-postalarına kişisel olarak iletilecektir.

İtiraz Başvurusunda Bulunmak İçin Tıklayınız.

KTÜ Performans Yönetim Sistemi ve sonuçlarının hayırlı olmasını diler, katkılarınız için teşekkür ederiz.