duyurular

19

Nisan

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi Hk.

Bilgisayar Mühendisliği

İLGİLİ MAKAMA,

 

Her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümü ve/veya ilgili öğrenci kulübü tarafından organize edilen Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi (BİLMÖK), bilgisayar mühendisliği öğrencileri arasındaki etkileşimi ve iletişimi arttırarak onların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, ülkenin bilişim alanındaki yönelimlerini belirlemek ve bu alandaki gelişimine destek vermek amacıyla düzenlenen öğrenci kongresidir. 

 

BİLMÖK bilgisayar mühendisliği öğrencileri tarafından düzenlenmesine rağmen, kongreye her üniversitenin ilgili bölümünden resmi temsilcilerin yanı sıra her bölümden öğrenciler, akademisyenler, sektör temsilcileri ve mezunları da katılım sağlamaktadır.

 

Bu kapsamda Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi bu yıl Üsküdar Üniversitesi ev sahipliğinde 6-7 Mayıs 2023 tarihinde, Üsküdar Üniversitesi NP Sağlık Yerleşkesi, İbni Sina Oditoryumu'nda 19. kez düzenlenecektir. Kongreye sektörün önde gelen firmalarından katılacak konuşmacıların yanı sıra kariyer alanında öğrencilerin firmalar ile bir araya gelmesi sağlanacaktır.

 

Ücretsiz ve yurt genelindeki tüm üniversitelerin öğrencilerine açık olan kongreye üniversitenizin temsilcisi olarak ilgili bilişim bölümlerinden seçilecek 1 öğrenci "Resmi Katılımcı" olarak katılım sağlayabilecektir. Resmi katılımcılar yönetim kurulu ve bir sonraki yıl kongrenin ev sahibi üniversitesinin belirlendiği seçimlerde oy kullanma hakkına sahip olacaktır. Resmi Katılımcıların konaklamaları, İstanbul dışından gelenler öncelikli olmak üzere, kongre organizasyon komitemiz tarafından organize edilmektedir.

 

Kongre başvuruları https://www.bilmok.org alınmakta olup detaylı bilgiler organizasyon komitemiz tarafından bu adreste ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanacaktır.

 

Kongrenin üniversitenizdeki öğrencilere duyurulması ve 1 öğrencinin "Resmi Katılımcı" olarak kongremize katılması hususunda desteğinizi bekler, gereğini bilgilerinize arz ederiz.

 

Saygılarımızla,