ulaşım

Muammer Dereli Yerleşkesi
(İdari Birimler ve Uygulama Eğitimi)


Daha Büyük Görüntüle


Sahil Yerleşkesi
(Teorik Eğitimler)

 


Çamburnu Yerleşkesi
(Uygulama Eğitimleri)

 


Trabzon'a Ulaşım:

Trabzon'a karayolu ile şehirlerarası otobüs firmalarının bir çoğu ile direkt ulaşmak mümkündür, havayolu ile hergün İstanbul, Ankara ve İzmir den direkt uçak seferleri yapılmaktadır. Yaz aylarında bu seferlere Antalya hattı da dahil olmaktadır.

Havaalanından KTÜ kampüsüne (A Kapısı) arabayla 10 dakika sürmekte, yürüyerek (C kapısı) ise 15 dakikada ulaşılabilmektedir. Otobüs terminalinden Kanuni (Merkez) Kampüse 10 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Trabzon Limanı ile Kanuni (Merkez) Kampüs arası mesafe de 15 dakika almaktadır.

 

Sürmene'ye Ulaşım:

Trabzon şehir merkezinden Çömlekçi dolmuş duraklarından her 20 dakikada bir minübüs Sürmene ilçesine hareket etmektedir. Aynı zamanda Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüsler de yaz ve kış tarifelerine uygun olarak düzenli olarak çalışmaktadır. Bu otobüsler Trabzon şehir merkezi sahil peronlarından hareket etmekte ve Sürmene yönündeki tüm duraklarda durmaktadır. Trabzon Sürmene arası seyahat otobüsle yaklaşık olarak 50 dakika sürmektedir. 

KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi'nin Dekanlık, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği ve Denizcilik İşletmeleri ve Yönetimi Bölümleri Sürmene Çamburnu yerleşkesinde yer almaktadır. Buna karşın Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü (Muammer Dereli Kampüsü) Sürmene ilçesinin içerisindedir. Sürmene Hastane durağında inildiği taktirde yaklaşık 10 dakika yürüyerek bölüme ulaşılır.