ÖĞRENCİ
Fakültemiz 62 Fakülte Arasında 5'inci Sırada!
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yayınlanan Mezun Başarı Atlası Sistemi’nde 01.06.2024 tarihi itibarıyla ÖSYM tarafından sonucu açıklanan son Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) verilerine göre, 52 devlet üniversitesinin yer aldığı sıralamada Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 4. sırada; 10 vakıf üniversitesinin de dâhil edildiği 62 üniversite arasında ise 5. sırada yerini aldı. Bu başarı, fakültenin öğrencilerine sunduğu modern teknoloji destekli Diş Hekimliği eğitiminin bir göstergesi olarak dikkat çekerken Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI “Diş Hekimliği Fakültemizin, DUS sıralamasındaki bu üstün başarısı, Üniversitemizin genel eğitim kalitesinin bir yansımasıdır. Akademik kadromuza ve öğrencilerimize bu başarılarından dolayı teşekkür ediyor, gelecekte daha büyük başarılara imza atmalarını temenni ediyorum. Eğitimdeki kalitemizi her geçen gün artırarak öğrencilerimizi, gelecekteki meslek hayatlarına en iyi şekilde hazırlamayı hedefliyoruz.” dedi.
18 Temmuz 2024
Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı hastanesi çalışanlarına yönelik "Odontojenik Enfeksiyonlar" başlıklı sunum yapılmıştır.
24 Temmuz 2024
Fakültemiz kliniklerinde gözlem ve incelemelerde bulunan Nahçıvan Devlet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine sertifikaları taktim edilmiştir.
19 Temmuz 2024
Fakültemiz akademik personeline yönelik teorik ve uygulamalı olarak Trıos3 CAD/CAM eğitimi verilmiştir.
17 Temmuz 2024
Fakültemizde ilaç yönetim süreci ve ilaç transferinde görevli personellere yönelik ??İlaçların Güvenli Transferi ve Tehlikeli İlaç Kırılmalarına Müdahale?? konulu eğitim verilmiştir.
11 Temmuz 2024
Endodonti Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Davut ÇELİK tarafından Dönem V öğrencilerine yönelik "Ni-Ti Eğe Sistemleri" konulu eğitim düzenlenmiştir.
04 Temmuz 2024
Dr. Bader BORGAN"ın sunumuyla "Ormco ile Damon Ultima Braket Sistemi" başlıklı bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.
07 Haziran 2024
Fakültemiz akademik ve idari personeline Dr. Öğr. Üyesi Doğan GÜRDAL tarafından iletişim eğitimi verilmiştir.
31 Mayıs 2024
Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi çalışanlarına yönelik "Diş ve Mukozanın Sık Görülen Patolojilerinin Ayrıca Tanısı" başlıklı sunum yapılmıştır.
24 Mayıs 2024
8. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı"nda Fakültemizin temsili sağlandı.
23 Mayıs 2024
.Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi mesleki tanıtım ve tercih rehberliği çalışmaları kapsamında Diş Hekimliği Fakültemize yapılan ziyaret ve tanıtımlar
23 Mayıs 2024
TRT Trabzon Radyosunda Hayatın İçinden programında Prof. Dr. Saadettin KAYIPMAZ "Ağız Sağlığı ve Sistemik Hastalıklar İlişkisi" hakkında bilgiler verdi
15 Mayıs 2024
Gerçekleşen ziyaret toplantısı ve yapılan bina gezilerinde eğitim ve sağlık faaliyetleri hakkında misafir heyete bilgilendirme yapılmıştır.
15 Mayıs 2024