BÖLÜM
ÖĞRENCİ
İLETİŞİM
KTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojileri Kulübünün (GEMDTEK) düzenlemiş olduğu Rotamız Gemi Kariyer Günleri etkinliği gerçekleşti.
9-10 Mart 2024 tarihlerinde, KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojileri Kulübü ile KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin düzenlediği “Rotamız Gemi” adlı kariyer günleri etkinliği, çoğunluğu üniversitemiz ilgili bölümümüz mezunu olan sektör firma ve kuruluşlarının temsilclerinden oluşan katılımcıların verimli sunum ve söyleşileri ile başarıyla tamamlandı.
14 Mart 2024
Bölümümüz öğretim elemanlarının ve beraberinde 25 1. Sınıf öğrencimizin katılımı ile 30.05.2024 tarihinde, Trabzon Limanında bulunan MED Mersin konteyner gemisine teknik gezi düzenlendi.
24 Haziran 2024
24 Mayıs 2024 tarihinde, üniversitemiz Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği öğrencileri ve Arş. Gör. Abdülkadir COŞKUN, Başaran Gemi Tersanesi'nde teknik geziye katıldılar.
29 Mayıs 2024
2-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya / Kemer Swandor Resort Otel'de gerçekleştirilen 23.Ulusal Deniz Kızı Kongresine bölüm öğrencilerimiz ile katılım sağladık.
30 Mayıs 2024
Fakültemiz Dekanı, Dekan Yardımcısı ve Bölüm Başkanları; Trabzon Büyükşehir Bld. Bşk. Av. Metin Genç'i ziyaret ettiler.
30 Mayıs 2024
Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Hacer CEYLAN, Nurullah CANBOLAT ve Talha GÜNAÇTI? nın hazırlamış olduğu proje önerisi TÜBİTAK 2209-A desteği almıştır.
25 Nisan 2024
Protokol kapsamında 2024 yılı Haziran ayında stajyer başvuruları alınacak ve sonrasında başarılı olan öğrencilerimiz BSM gemilerinde eğitimlerine başlayacaktır.
25 Nisan 2024