BÖLÜM
ÖĞRENCİ
İLETİŞİM
Mavi Yolculuk: Öğrencilikten Zabitliğe etkinliğinin ilki gerçekleşti.
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü öğrencilerimizin mesleki motivasyonunu arttırmak amacıyla uygulamaya geçirdiğimiz, "Mavi Yolculuk: Öğrencilikten Zabitliğe" etkinlikleri kapsamında, DENSAY Denizcilik firmasında "Teknik Enspektör" olarak görev yapmakta olan Uzakyol Başmühendisi Özgün KAHVECİ ve Beşiktaş Grup Denizcilik firmasında İkinci Mühendislik görevini yürüten Kemal ÇAVUŞ'u ağırladık. Kendileri, öğrencilik hayatından başmühendisliğe ve ikinci mühendisliğe kadar yaşadığı süreçleri, mesleki tecrübelerini ve kıymetli önerilerini öğrencilerimizle paylaştılar. Oldukça samimi ve bir o kadar öğretici söyleşi, soru-cevap ve ardından kokteyl ile son buldu.
13 Mart 2024
Bölümümüz öğretim elemanlarının ve beraberinde 25 1. Sınıf öğrencimizin katılımı ile 30.05.2024 tarihinde, Trabzon Limanında bulunan MED Mersin konteyner gemisine teknik gezi düzenlendi.
24 Haziran 2024
24 Mayıs 2024 tarihinde, üniversitemiz Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği öğrencileri ve Arş. Gör. Abdülkadir COŞKUN, Başaran Gemi Tersanesi'nde teknik geziye katıldılar.
29 Mayıs 2024
2-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya / Kemer Swandor Resort Otel'de gerçekleştirilen 23.Ulusal Deniz Kızı Kongresine bölüm öğrencilerimiz ile katılım sağladık.
30 Mayıs 2024
Fakültemiz Dekanı, Dekan Yardımcısı ve Bölüm Başkanları; Trabzon Büyükşehir Bld. Bşk. Av. Metin Genç'i ziyaret ettiler.
30 Mayıs 2024
Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Hacer CEYLAN, Nurullah CANBOLAT ve Talha GÜNAÇTI? nın hazırlamış olduğu proje önerisi TÜBİTAK 2209-A desteği almıştır.
25 Nisan 2024
Protokol kapsamında 2024 yılı Haziran ayında stajyer başvuruları alınacak ve sonrasında başarılı olan öğrencilerimiz BSM gemilerinde eğitimlerine başlayacaktır.
25 Nisan 2024