duyurular

28

Ekim

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Duyurusu

İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörlüğü

Çevrim İçi Eğitim ve Sınav Duyurusu

2017-2018 yılında yüz yüze yapılan Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimine katılıp başarılı olan personellerimizin ikinci Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi çevrim içi düzenlenmiştir. Bu personellerimizin (daha önce tamamlamadılarsa) 3 ve 7 Kasım tarihlerine kadar BYS (https://bys.ktu.edu.tr/bys/bys.aspx) üzerinden İSG Temel Eğitim sekmesine girerek çevrim içi eğitimlerini tamamlamaları ve 3 ve 7 Kasım 2022 tarihlerinde saat 09:00 ile 17:00 arasında  düzenlenecek çevrim içi sınava (https://bys.ktu.edu.tr/bys/bys.aspx) üzerinden erişim sağlamaları gerekmektedir.

 

Yüz Yüze Eğitim ve Sınav Duyurusu


25.05.2022 tarihinden sonra işbaşı yapan tüm personeller, 25.05.2022 günü düzenlenen yüz yüze eğitime çağrılan ve katılmayan ya da katılıp başarılı olamayan personeller ve bugüne kadar pandemi döneminde yüz yüze eğitim yapılamadığı için çevrim içi eğitim almak zorunda kalanlar hariç hiç yüz yüze eğitim almamış personellerimiz 16 Kasım Çarşamba ve 17 Kasım Perşembe günü 09:00–17:00 saatleri arasında (toplam 16 saat) Atatürk Kültür Merkezi Mustafa Reşit TARAKÇIOĞLU Amfisi'nde yüz yüze eğitim; seviye belirleme sınavı, toplam 20 başlıktan oluşan genel konular, sağlık konuları ve teknik konular ile değerlendirme sınavını kapsayacak şeklinde planlanmıştır.

 

Not: 2021-2022 döneminde düzenlenen çevrim içi sınava katılıp başarılı olan personellerimiz Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim sürecini tamamladıkları için 2024-2025 yılına kadar eğitim yenileme zorunluluğu yoktur. Bu personellerimizin çevrim içi ya da yüz yüze sınava katılmaları zorunlu değildir.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmeliği gereği kamu/özel akademik, idari, sözleşmeli personel ve işçi fark etmeksizin tüm çalışanlar Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi almak zorundadır. Eğitimini tamamlayan personel yasal zorunluluğunu yerine getirmiş olacaktır.