duyurular

20

Eylül

Kat Hizmetleri Görevlisi Alanında Ücretsiz Mesleki Eğitim Fırsatı (Son Başvuru Tarihi: 23 Ekim 2023)

İşletme Bölümü

Resim önizleme

KAT HİZMETLERİ GÖREVLİSİ ALANINDA ÜCRETSİZ MESLEKİ EĞİTİM FIRSATI!

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasının koordinatör ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının ortağı olduğu NEET PRO kapsamındaki “Let’s NEET Up!” isimli proje faaliyetlerine başladı. Proje kapsamında istihdamda ve eğitimde olmayan 15-29 yaş arasında 20 kişiye Kat Hizmetleri Görevlisi alanında ücretsiz mesleki eğitim verilecektir.

Eğitimleri ve sınavları başarıyla tamamlayan adaylar Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacaktır.

Ayrıca katılımcılar her eğitim günü için 10 AVRO harcırah alacaktır.

ÖNÜMÜZDEKİ TURİZM SEZONU İÇİN NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRİLECEK

Proje, aynı zamanda önümüzdeki turizm sezonuna hazırlık niteliği taşımaktadır. Turizm kenti olan Trabzon’da kalifiye eleman ihtiyacı her geçen gün artıyor. Nitelikli turizm nitelikli elemanla sağlanır. Eğitim vereceğimiz bu meslek dalı turizm sektöründe görev alabilecek gençlerimizin yetiştirilmesine olanak sağlayacaktır.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Ağustos boyunca projeye olan yoğun ilgi, Eylül’de de devam ediyor. Ekim ayı içerisinde başvuruların tamamlanıp, Kasım’da eğitimlere başlanılması planlanıyor. 2023 Kasım ayından itibaren 20 gencin eğitim sürecine başlanması planlanmaktadır. 15-29 yaş arasında eğitimde ve istihdamda olmayan gençlerimizin başvuru süreçleri devam etmektedir.

Başvurular için Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın 5. katında yer alan Proje Koordinasyon Ofisi’nde Proje Koordinatörü Belemir Birinci’ye ve Eğitim Koordinatörü Dilara Devecioğlu’na ulaşılabilir veya +90 (0462) 326 70 80 - 258 – 265 numaralı telefondan iletişime geçilebilir.