haberler

VII. Uluslararası Muhasebe ve Finans Sempozyumu Trabzon'da Düzenlendi

VII. Uluslararası Muhasebe ve Finans Sempozyumu, MUFAD ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ev sahipliğinde 1 – 4 Kasım 2023 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlendi.  Muhasebe ve finans alanlarındaki bilimsel çalışma, uygulama ve deneyimlerin paylaşılmasına, geliştirilmesine aracılık ederek bilime katkı sağlama amacı taşıyan sempozyumda yerli ve yabancı birçok araştırmacı ve akademisyen sunumlarını gerçekleştirdi. 

VII. Uluslararası Muhasebe ve Finans Sempozyumu KTÜ İİBF  ev sahipliğinde Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Sempozyuma KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın yanı sıra Sempozyum Düzenleme Kurulu adına; KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fikret Çankaya, Muhasebe ve Finansman Öğretim Üyeleri Bilim ve Araştırma Derneği (MUFAD) Başkanı Prof. Dr. Ümit Gücenme Gençoğlu, Sempozyum Düzenleme Kurulu ve Bilim Kurul Üyeleri, Muhasebe ve Finans sektör temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Sempozyumun açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, bu tür programların akademik kaynaşmayı sağladığını ve genç araştırmacılara da imkan tanıdığını ifade etti.

SEMPOZYUM İŞ BİRLİKLERİNİ GENİŞLETECEK

Katılımcılara seslenen KTÜ Rektörü Prof. Dr. Çuvalcı, “İşletmenin dili olan muhasebeyi bilmeden alacağımız kararlarda başarılı olma ihtimalimiz düşük olacaktır. Bu gerçeklerden hareketle ekonomik faaliyetlere esas teşkil eden muhasebe bilgisinin kayıt altına alınması, raporlanması, analizi ve ilgililere sunulmasında muhasebe ve finans bilimlerinin katkısı çok büyüktür. Sempozyumun muhasebe ve finans alanındaki çalışmalara öncülük etmesini ve bu alanda uluslararası iş birliklerinin geliştirilmesine katkıda bulunmasını diliyorum” dedi.

17 OTURUM, 50’NİN ÜZERİNDE SUNUM
1-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Sempozyumda yurt dışından ve yurt içinden 100’ü aşkın akademisyen katılım sağladı. Etkinlikte 17 oturumda, 50’nin üzerinde sunum yapılırken, akademisyenler tarafından Deniz Taşımacılığı, Liman ve Gemi İşletmeciliği, Atık Yönetimi, Balıkçılık, Yenilenebilir Enerji, Deniz Kirliliği gibi önemli konular tartışıldı. Bu sempozyumda muhasebe ve finans alanına yönelik bilimsel çalışma, uygulama ve deneyimlerin paylaşılmasına, geliştirilmesine aracılık ederek bilime katkı sunuldu. Sempozyum yapılan sunumlar, münazara ve teşekkür plaketi takdiminin ardından sonra erdi.
 


03 Kasım 2023