KARİYER REHBERİ
FAALİYETLER
Bir Film Nasıl Okunur? etkinliği gerçekleştirildi.
İş Bankası, Köprü Atölye ve KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen “Bir Film Nasıl Okunur?” başlıklı etkinliğimiz 21 Aralık 2021 tarihinde saat 14.45’te Sinema Analisti ve Yazar Kemal AKÇAY’ın sunumuyla Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi. KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi stajyeri Mustafa DOĞAN’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğimize akademisyen ve öğrencilerden oluşan 66 kişi katılım sağladı.
Çoğu seyirci bir filmi izlerken sadece olaya odaklanır ve böylelikle birçok detayı kaçırmış olur. Seçmiş olduğu filmlerden bazı kesitler izleten ve katılımcıları bu kesitler üzerinde düşündürmeye yönelten konuşmacımız aslında olay örgüsünün dışında belli imgelerle seyirciye anlatılmak istenen daha birçok şey olduğunu vurgulayarak sunumlarına başladı. Sonrasında, bir filmi izlerken anlatılmak istenen her şeye tümüyle vakıf olabilmek adına nelere dikkat edilmesi gerektiğine, her imgenin her izleyicide farklı şekilde yorumlanabilir olduğuna ve bu yorumların izleyicinin karakterinden parçalar taşıdığına değindi. Katılımcılar tarafından yöneltilen soruları yanıtlayarak sunumunu noktalayan konuşmacımıza, KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU tarafından plaket takdim edilmesi sonrasında etkinliğimiz sona erdi.
25 Aralık 2021
Trabzon Teknoloji Derneği'nin 15 Temmuz 2024 tarihindeki pikniğinde üyeler sosyalleşip gelecek etkinlikleri tartışmış ve Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU' na plaket sunulmuştur.
16 Temmuz 2024
Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ tarafından verilen Üretkenlik için Bulut Ortamında Excel Eğitimi çevrimiçi olarak Tamamlandı
11 Temmuz 2024
24-26 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenen kariyer konferansına Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz adına Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ katılım sağladı.
06 Temmuz 2024
LÖSEV Fayda Projesi sorumluları, Kariyer Merkezini ziyaret ederek, Merkez Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU ile olası iş birliği ve destek programlarını görüştü.
03 Haziran 2024
KTÜ Kariyer Merkezi öncülüğünde, 15 Mayıs 2024 tarihinde İŞKUR, Trabzon Şubesi'nin desteğiyle ?İş Kulübü Atölyr Çalışması? isimli eğitim etkinliği gerçekleştirildi.
17 Mayıs 2024
KTÜ'de Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi koordinatörlüğünde düzenlenen "Gençlerin Gözünden Kariyer 4.0" Projesi'nin Karadeniz Bölge Çalıştayı, Rektörlük ziyareti ile başlamıştır.
17 Mayıs 2024
14-15 Mayıs Akçaabat Şehit Gökhan Uzun İmam Hatip Ortaokulu'nda "4006/A TÜBİTAK BİLİM FUARI" düzenlendi.
16 Mayıs 2024
KTÜ'de Öğrencilere Yönelik 'CV Hazırlama Teknikleri' Eğitimi Verildi
14 Mayıs 2024
KTÜ Kariyer Merkezi Yönetim Kurulu üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Kanuni Anadolu Lisesi'ndeki öğrenciler ile buluştu.
03 Mayıs 2024
Kariyer Merkezi Temsilcileri, üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Vakfıkebir Fen Lisesi'nde bir etkinlik düzenledi
26 Nisan 2024
KTÜ LÖSEV Fayda Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenledikleri etkinlikte çocuklara geleneksel oyunlar ve çeşitli etkinlikler sunarak, fidan hediye ettiler.
25 Nisan 2024
Kariyer Planlama Erken Yaşta Başlar
24 Nisan 2024