KARİYER REHBERİ
FAALİYETLER
Güçlü Kalemler 3 etkinliği gerçekleştirildi.
TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Trabzon Şubesi, KTÜ Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve KTÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU ve Yönetim Kurulu üyelerinden Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Habibe ACAR’ın katkı ve katılım sağladığı, “Peyzaj Mimarlığı Sürecinde Proje ve Uygulama Tecrübeleri” konulu Güçlü Kalemler – 3 başlıklı etkinliğimiz 24 Aralık 2021 saat 13.00’da Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Üniversitemiz Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz ACAR, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU ve TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Engin AKTAŞ’ın açılış konuşmalarının ardından Sayın Engin AKTAŞ’ın moderatörlüğünde, konuşmacılarımız Peyzaj Mimarları Betül AKÜZÜM, Murat MEMLÜK, Cemil Hamdi OKUMUŞ ve Semih ÖZTÜRK sunumlarını yaptıktan sonra peyzaj mimarı adayları ile uygulama alanında karşılaşabilecekleri sorunlar ve çözüm önerileri, iş olanakları, mesleğin farklı uygulama alanları konularında bilgiler verdiler. Peyzaj mimarlığı alanındaki proje ve uygulama tecrübelerinden bahseden konuşmacılarımız, katılımcılar tarafından yöneltilen soruları da cevaplandırdı. Konuşmacılarımıza, katılımlarından ötürü belge takdim edilmesi sonrasında etkinliğimiz sona erdi.
31 Aralık 2021
Trabzon Teknoloji Derneği'nin 15 Temmuz 2024 tarihindeki pikniğinde üyeler sosyalleşip gelecek etkinlikleri tartışmış ve Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU' na plaket sunulmuştur.
16 Temmuz 2024
Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ tarafından verilen Üretkenlik için Bulut Ortamında Excel Eğitimi çevrimiçi olarak Tamamlandı
11 Temmuz 2024
24-26 Haziran 2024 tarihlerinde düzenlenen kariyer konferansına Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz adına Merkez Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Dr. Zafer YAVUZ katılım sağladı.
06 Temmuz 2024
LÖSEV Fayda Projesi sorumluları, Kariyer Merkezini ziyaret ederek, Merkez Müdürü Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU ile olası iş birliği ve destek programlarını görüştü.
03 Haziran 2024
KTÜ Kariyer Merkezi öncülüğünde, 15 Mayıs 2024 tarihinde İŞKUR, Trabzon Şubesi'nin desteğiyle ?İş Kulübü Atölyr Çalışması? isimli eğitim etkinliği gerçekleştirildi.
17 Mayıs 2024
KTÜ'de Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi koordinatörlüğünde düzenlenen "Gençlerin Gözünden Kariyer 4.0" Projesi'nin Karadeniz Bölge Çalıştayı, Rektörlük ziyareti ile başlamıştır.
17 Mayıs 2024
14-15 Mayıs Akçaabat Şehit Gökhan Uzun İmam Hatip Ortaokulu'nda "4006/A TÜBİTAK BİLİM FUARI" düzenlendi.
16 Mayıs 2024
KTÜ'de Öğrencilere Yönelik 'CV Hazırlama Teknikleri' Eğitimi Verildi
14 Mayıs 2024
KTÜ Kariyer Merkezi Yönetim Kurulu üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Kanuni Anadolu Lisesi'ndeki öğrenciler ile buluştu.
03 Mayıs 2024
Kariyer Merkezi Temsilcileri, üniversite adayı öğrencilere rehberlik etmek ve üniversitenin algısını güçlendirmek amacıyla Vakfıkebir Fen Lisesi'nde bir etkinlik düzenledi
26 Nisan 2024
KTÜ LÖSEV Fayda Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenledikleri etkinlikte çocuklara geleneksel oyunlar ve çeşitli etkinlikler sunarak, fidan hediye ettiler.
25 Nisan 2024
Kariyer Planlama Erken Yaşta Başlar
24 Nisan 2024