BÖLÜM
AKADEMİK
ÖĞRENCİ
Endüstriyel Matematik Lisansüstü Eğitim Çalıştayı
Yürütücülüğünü bölümümüz öğretim üyesi Prof. Dr. Erhan COŞKUN'un gerçekleştireceği "Endüstriyel Matematik Lisansüstü Eğitim Çalıştayı" TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Etkinlik 16-20 Ocak 2023 tarihleri arasında bölümümüzde yüzyüze olarak gerçekleştirilecek olup, detaylı bilgiye http://matendustri.ktu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
İlgi duyan matematik veya mühendislik bölümü lisans üstü öğrencilerinin 10 Ocak 2023 tarihine kadar özgeçmişleriyle birlikte başvuru yapmış olmaları gerekmektedir. Etkinliğe sadece otuz lisansüstü öğrenci kabul edilecektir.
26 Aralık 2022
Matematik Bölümü olarak 8. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarında tanıtımlarımızı gerçekleştirdik.
24 Mayıs 2024
Bölümümüz öğretim üyelerinden Dr. Şerife Yılmaz, Trabzon Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine "Kriptoloji" konulu seminer düzenledi.
23 Mayıs 2024
Sayın Mustafa GÜLER'in katılımlarıyla "Gelin Matematiğin Sırlarını Birlikte Keşfedelim" adlı etkinliğimizi gerçekleştirdik.
17 Mayıs 2024
Üniversitemiz Fen Fakültesi Matematik Bölümü Lisans Programı, FEDEK tarafından 3 yıl 5 ay süreyle akredite edildi.
19 Nisan 2024
Bölümümüzde Doç. Dr. Vasif NABİYEV in katılımlarıyla Yapay Zekanın Dünü, Bugünü ve Sorunları adlı seminer düzenlendi.
13 Mart 2024
Bölümümüz öğretim üyeleri ile öğrencilerimiz önlük giyme töreninde bir araya geldi.
07 Mart 2024