haberler

KTÜ'lü Akademisyenlere Ödül!

https://www.61saat.com/bolgesel/tr/lu-akademisyenlere-odul-h1045254.html

Tıbbi Biyoloji ve Genetik alanının en önemli ödüllerinden olan "Prof. Dr. Altan Günalp Araştırma Ödülleri" 28-31 Ekim 2021 tarihinde yapılan Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi kapsamında sahiplerini buldu.

Trabzon'da KTÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Figen Celep Eyüpoğlu'nun yönetiminde gerçekleştirilen "Tümör-selektif piperazin ikameli silisyum ftalosiyaninlerin meme kanseri hücre hatlarında hücre ölümü indüklemesi" adlı çalışma, "Prof. Dr. Altan Günalp İkincilik Ödülü'"nü almaya hak kazandı.

KTÜ’den yapılan bilgilendirmede, 
“Çalışmaya katkı sağlayarak bu ödülü almaya hak kazanan akademisyenler; Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Figen Celep Eyüpoğlu, Fen Fakültesi Kimya Bölümü Anorganik Kimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Değirmencioğlu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı'nda doktora eğitimini tamamlayan Dr. Ceren Sarı ve Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı'nda Arş. Gör. Aleyna Nalçaoğlu’nu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” ifadelerine yer verildi. 


29 Kasım 2021