BÖLÜM
ÖĞRENCİ
ARAŞTIRMA
2021-2022 Bahar Yarıyılı Alan Tasarım Projesi Sunumları Başarıyla Gerçekleştirildi
2021-2022 Bahar Yarıyılı OREN4022 Alan Tasarım Projesi Dersinin sunumları Orman Fakültesi Fuaye Alanında gerçekleştirildi. Sunumlar sonunda öğrencilerimize farklı alanlarda ödüller takdim edildi. “RELEX” tasarımıyla birincilik ve aynı zamanda en iyi sunum ödülünü kazanan sevgili öğrencilerimiz Ozancan Abbas YURTLU, İlknur KAMA ve Seda YILMAZ ile "Atık Kağıt Lifi Esaslı Viyolden Bakım Yağı Kutusu" tasarımıyla ikincilik ödülünü kazanan sevgili öğrencilerimiz Sefa Kurtuluş ÇAĞILCI ve Kenan ÜNNÜ’yü tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.
Fakültemizde, Alan Tasarım Projesi Dersi kapsamında gerçekleştirilen sunuma gösterdikleri özen için tüm öğrencilerimize ve katılan değerli hocalarımıza teşekkür ederiz. Proje danışmanları hocalarımız; Prof.Dr. Hüseyin KIRCI, Prof.Dr. İlhan DENİZ, Prof.Dr. Ali TEMİZ, Prof.Dr. Sedat ONDARAL, Prof.Dr. Ayfer DÖNMEZ ÇAVDAR, Doç.Dr. Engin Derya GEZER, Doç.Dr. Derya USTAÖMER, Doç.Dr. Samet DEMİREL, Dr.Öğr.Üyesi Kemal ÜÇÜNCÜ, Dr.Öğr.Üyesi İbrahim YILDIRIM, Dr. Gaye KÖSE DEMİREL ve Dr. Aydın DEMİR’e gösterdikleri tüm ilgi, alaka ve emekler için ayrıca teşekkür ederiz. Alan Tasarım Projesi Dersi kapsamında misafir olarak ağırladığımız Üç Yıldız Mobilya’nın sahibi ve MOBIAD Başkanı Sayın Alper BEKTAŞ ile Safir Dekor Orman Ürünleri sahibi ve Trabzon TEKNODER Teknoloji Derneği Başkanı Sayın Mustafa DURMUŞ’a katılımları ve eğitim-öğretimize yaptıkları katkılar için çok teşekkür ederiz.
Etkinlikten Resimler
14 Haziran 2022
OEM 49. Dönem Mezunları
28 Haziran 2024
4. Sınıf öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Alan Tasarım Projeleri, öğretim üyeleri ve öğrencilerin yoğun katılımıyla sergilendi.
15 Haziran 2024
Prof. Dr. Esat GÜMÜŞKAYA'nın TÜBİTAK 1505 Üniversite Sanayi İş Birliği Destek Programına Yönelik Uygulamalı Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.
06 Haziran 2024
Doç. Dr. Aydın DEMİR'in "Yeni Nesil Ahşap Yapılar ve Tasarım" başlıklı projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.
29 Mayıs 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan Sayın Öğr. Gör. Dr. Ulaş Kutsi ÇEZİK öğrencilerimize Uluslararası Protokollerle ilgili bir bilgilendirme semineri vermiştir.
06 Haziran 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan Sayın Emre SAYER öğrencilerimize "Kitaplarla Yapay Zeka ve Geleceğe Bakış" konulu bir seminer vermiştir.
29 Mayıs 2024
Üniversitemizde Bilim, Kültür, Sanat Haftası (BKS?24) kapsamında gerçekleştirilen 8. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı'nda bölümümüz temsil edilmiştir.
24 Mayıs 2024
Derslerimiz kapsamında 22.05.2024 tarihinde Çamsan Ordu Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Aydın Kontrplak firmalarına öğrencilerimiz ile birlikte saha ziyareti gerçekleştirilmiştir.
23 Mayıs 2024
Staj Komisyonu tarafından bölümümüz öğrencilerine staj yönergesi ve başvurular hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
13 Mayıs 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan SCENGINEERING firma kurucusu Sayın İbrahim SANLI öğrencilerimize "KTÜ'den Başarı Hikayeleri" konulu bir seminer vermiştir.
13 Mayıs 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan Koyuncuoğlu Şirketler Grubunun değerli yetkilileri öğrencilerimize "Dünyada ve Ülkemizde Ahşap Sektörü" konulu bir seminer vermiştir.
08 Mayıs 2024
Yonga Levha Endüstrisi dersi kapsamında 02.05.2024 tarihinde Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasına öğrencilerimiz ile birlikte saha ziyareti gerçekleştirilmiştir.
08 Mayıs 2024
Teknik gezi kapsamında Kayseri, Adana ve Mersin illerimizde Orman Ürünleri Sanayisi kolunda üretim faaliyet gösteren üretim tesislerine ziyaretler gerçekleştirilmiştir.
07 Mayıs 2024
Bölümümüz tarafından her yıl düzenlenen iftar programı, öğretim üyelerimizin, idari personelimizin ve kıymetli ailelerinin geniş katılımlarıyla gerçekleştirildi.
19 Mart 2024