BÖLÜM
ÖĞRENCİ
ARAŞTIRMA
Bölümümüz öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali TEMİZ yürütücülüğünde iki adet uluslararası fon destekli proje başvurusu desteklenmeye hak kazanmıştır.
Bölümümüz Öğretim Üyesine İki Uluslararası Proje Desteği
Bölümümüzün öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ali TEMİZ yürütücülüğünde iki adet uluslararası fon destekli proje başvurusu desteklenmeye hak kazanmıştır.
“ERA-NET Smart Energy Systems Programı” kapsamında 1.280.000 Euro toplam bütçeli ve 36 ay süreli “Bio-Based Phase Change Materials In Lignocellulose Matrix For Energy Store In Buildings” başlıklı proje ile faz değiştiren maddelerin ahşap malzeme içerisine emdirilerek ahşap yapılarda ısıtma ve soğutma amacıyla harcanan enerjiden tasarruf edilmesi amaçlanmaktadır. İsveç, İtalya ve Avusturya’dan kurumların proje ortağı olduğu projede Prof. Dr. Ahmet SARI, Doç. Dr. Engin Derya GEZER, Dr. Gaye KÖSE DEMİREL, Dr. Öğr. Üyesi İbrahim YILDIRIM, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ASLAN araştırmacı olarak görev yapacaktır.
“Slovenya İkili İşbirliği Programı” kapsamında ise 24 ay süreli “Düşük Kaliteli Ağaç Türlerinin Doğal ve Bitkisel Esaslı Polimerler ile Birlikte Yoğunlaştırma İşlemine Tabi Tutularak Özelliklerinin İyileştirilmesi” başlıklı proje ile kalite özellikleri bakımından düşük olan ağaç türlerinin doğal ve bitkisel esaslı polimerler ile polimerizasyonu sonrası yoğunlaştırılarak bu ağaç türlerine ait fiziksel, mekanik ve biyolojik özelliklerinin iyileştirilmesi amaçlanmıştır. Bu proje ile, son yıllarda gittikçe popüler olan ahşap yapılarda düşük kaliteli ağaç türlerinin de değerlendirilebilmesine olanak sağlanacaktır. Slovenya’nın proje ortağı olduğu projede Doç.Dr. Engin Derya GEZER, Dr.Gaye KÖSE DEMİREL araştırmacı olarak görev yapacaktır.
Değerli Akademisyenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
11 Haziran 2020
OEM 49. Dönem Mezunları
28 Haziran 2024
4. Sınıf öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Alan Tasarım Projeleri, öğretim üyeleri ve öğrencilerin yoğun katılımıyla sergilendi.
15 Haziran 2024
Prof. Dr. Esat GÜMÜŞKAYA'nın TÜBİTAK 1505 Üniversite Sanayi İş Birliği Destek Programına Yönelik Uygulamalı Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.
06 Haziran 2024
Doç. Dr. Aydın DEMİR'in "Yeni Nesil Ahşap Yapılar ve Tasarım" başlıklı projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.
29 Mayıs 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan Sayın Öğr. Gör. Dr. Ulaş Kutsi ÇEZİK öğrencilerimize Uluslararası Protokollerle ilgili bir bilgilendirme semineri vermiştir.
06 Haziran 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan Sayın Emre SAYER öğrencilerimize "Kitaplarla Yapay Zeka ve Geleceğe Bakış" konulu bir seminer vermiştir.
29 Mayıs 2024
Üniversitemizde Bilim, Kültür, Sanat Haftası (BKS?24) kapsamında gerçekleştirilen 8. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı'nda bölümümüz temsil edilmiştir.
24 Mayıs 2024
Derslerimiz kapsamında 22.05.2024 tarihinde Çamsan Ordu Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Aydın Kontrplak firmalarına öğrencilerimiz ile birlikte saha ziyareti gerçekleştirilmiştir.
23 Mayıs 2024
Staj Komisyonu tarafından bölümümüz öğrencilerine staj yönergesi ve başvurular hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
13 Mayıs 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan SCENGINEERING firma kurucusu Sayın İbrahim SANLI öğrencilerimize "KTÜ'den Başarı Hikayeleri" konulu bir seminer vermiştir.
13 Mayıs 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan Koyuncuoğlu Şirketler Grubunun değerli yetkilileri öğrencilerimize "Dünyada ve Ülkemizde Ahşap Sektörü" konulu bir seminer vermiştir.
08 Mayıs 2024
Yonga Levha Endüstrisi dersi kapsamında 02.05.2024 tarihinde Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasına öğrencilerimiz ile birlikte saha ziyareti gerçekleştirilmiştir.
08 Mayıs 2024
Teknik gezi kapsamında Kayseri, Adana ve Mersin illerimizde Orman Ürünleri Sanayisi kolunda üretim faaliyet gösteren üretim tesislerine ziyaretler gerçekleştirilmiştir.
07 Mayıs 2024
Bölümümüz tarafından her yıl düzenlenen iftar programı, öğretim üyelerimizin, idari personelimizin ve kıymetli ailelerinin geniş katılımlarıyla gerçekleştirildi.
19 Mart 2024