BÖLÜM
ÖĞRENCİ
ARAŞTIRMA
Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU'na Erasmus+ KA154-YOU Gençlik Katılımı Programı Proje Desteği
Üniversitemizin ortak olarak yer aldığı ve 2023 yılında Erasmus+ Programı KA154-YOU Gençlik Katılımı Programı kapsamında açılan teklif çağrısına “Gençlerin Gözünden Kariyer 4.0” ismiyle sunulan proje başvurusu desteklenmeye hak kazanmıştır.
Türkiye’den “Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi” koordinatörlüğünde; “Karadeniz Teknik Üniversitesi” , “Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi”, “Atatürk Üniversitesi”, “Kayseri Üniversitesi”, “Mardin Artuklu Üniversitesi”, “İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü”, “Siyamder Derneği” ve “Sakarya Üniversitesi” kurumlarının ortaklığıyla sunulan projenin toplam bütçesi 59.976 Euro, amacı ise gençlerin; beceri uyumsuzluğunun azaltılması, ders dışı kişisel gelişimlerinin desteklenmesi ve üniversiteler arası ortak çalışma kültürünün oluşturulması gibi faydalar ortaya konularak 81 ilden üniversite öğrencilerinin katılacağı 7 bölgesel çalıştay ve 1 ulusal zirve düzenlenmesidir.
Toplamda 12 ay sürecek olan projede Üniversitemizi temsilen “Proje Yürütücüsü” olarak yer alacak olan Bölümümüz öğretim üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü sayın Prof. Dr. Hülya KALAYCI hocamızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
28 Şubat 2024
OEM 49. Dönem Mezunları
28 Haziran 2024
4. Sınıf öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Alan Tasarım Projeleri, öğretim üyeleri ve öğrencilerin yoğun katılımıyla sergilendi.
15 Haziran 2024
Prof. Dr. Esat GÜMÜŞKAYA'nın TÜBİTAK 1505 Üniversite Sanayi İş Birliği Destek Programına Yönelik Uygulamalı Proje Önerisi Hazırlama Eğitimi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.
06 Haziran 2024
Doç. Dr. Aydın DEMİR'in "Yeni Nesil Ahşap Yapılar ve Tasarım" başlıklı projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.
29 Mayıs 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan Sayın Öğr. Gör. Dr. Ulaş Kutsi ÇEZİK öğrencilerimize Uluslararası Protokollerle ilgili bir bilgilendirme semineri vermiştir.
06 Haziran 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan Sayın Emre SAYER öğrencilerimize "Kitaplarla Yapay Zeka ve Geleceğe Bakış" konulu bir seminer vermiştir.
29 Mayıs 2024
Üniversitemizde Bilim, Kültür, Sanat Haftası (BKS?24) kapsamında gerçekleştirilen 8. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı'nda bölümümüz temsil edilmiştir.
24 Mayıs 2024
Derslerimiz kapsamında 22.05.2024 tarihinde Çamsan Ordu Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Aydın Kontrplak firmalarına öğrencilerimiz ile birlikte saha ziyareti gerçekleştirilmiştir.
23 Mayıs 2024
Staj Komisyonu tarafından bölümümüz öğrencilerine staj yönergesi ve başvurular hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
13 Mayıs 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan SCENGINEERING firma kurucusu Sayın İbrahim SANLI öğrencilerimize "KTÜ'den Başarı Hikayeleri" konulu bir seminer vermiştir.
13 Mayıs 2024
OEM Seminer Serisi kapsamında misafirimiz olan Koyuncuoğlu Şirketler Grubunun değerli yetkilileri öğrencilerimize "Dünyada ve Ülkemizde Ahşap Sektörü" konulu bir seminer vermiştir.
08 Mayıs 2024
Yonga Levha Endüstrisi dersi kapsamında 02.05.2024 tarihinde Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasına öğrencilerimiz ile birlikte saha ziyareti gerçekleştirilmiştir.
08 Mayıs 2024
Teknik gezi kapsamında Kayseri, Adana ve Mersin illerimizde Orman Ürünleri Sanayisi kolunda üretim faaliyet gösteren üretim tesislerine ziyaretler gerçekleştirilmiştir.
07 Mayıs 2024
Bölümümüz tarafından her yıl düzenlenen iftar programı, öğretim üyelerimizin, idari personelimizin ve kıymetli ailelerinin geniş katılımlarıyla gerçekleştirildi.
19 Mart 2024