BYS şifre alma

BYS ŞİFRE ALMA İŞLEMİ

BYS Şifremi nasıl alabilirim ?

Enstitümüze yeni kayıt yaptıran tüm öğrencilerimiz öncelikli olarak  öğr. nosu@ogr.ktu.edu.tr resmi e-postasını aktive etmesi gerekmektedir. Bu mail adresi için şifreniz öğrenci işleri tarafından verilen şifrenizdir.  Değiştirmek için BYS Şifre Alma  Kılavuzumuzu inceleyiniz ve  anasayfada BYS Öğrenci sekmesine tıklayarak kılavuzda belirtilen adımları uygulayarak kendinize 8 haneli BYS şifresi oluşturmalısınız.

Resmi e-posta adresiniz (öğr. nosu@ogr.ktu.edu.tr) ve öğrenci işleri tarafından verilen şifre veya oluştacağınız BYS şifreniz ile ders kaydınızı yaptırabilir, mailinize ulaşabilir, Uzaktan eğitim derslerine katılabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Derslerine  Nasıl Katılabilirim ?

Derslere katılmak için https://eders.ktu.edu.tr adresinden yapılmaktadır. Bunun için Resmi e-posta adresiniz (öğr. nosu@ogr.ktu.edu.tr) ve TC Kimlik Numaranızın son beş hanesinden oluşan şifrenizle veya değiştirmişseniz BYS şifresi ile katılabilirsiniz. Sonrasında Canlı Ders Sistemi Kullanma Kılavuzu inceleyerek sisteme nasıl katılabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Canlı Ders Sistemine Giriş için tıklayınız.

 

Sınav Sistemine Nasıl Giriş Yapabilirim ?

Sınavlar Yüzyüze KTÜ Kanuni Kampüsü/ TRABZON adresinde yüzyüze yapılmaktadır.

Bunun için Bunun için Resmi e-posta adresiniz (öğr. nosu@ogr.ktu.edu.tr) ve TC Kimlik Numaranızın son beş hanesinden oluşan şifrenizle veya değiştirmişseniz BYS şifresi ile katılabilirsiniz. Sonrasında Sınav Sistemine Giriş Kılavuzu inceleyerek sisteme nasıl katılabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Sınav Sistemine Giriş için tıklayınız.

                                                      Uzaktan Eğitim Merkezi Anasayası için tıklayınız.