BÖLÜM
ÖĞRENCİ
Kongre Katılımı
Doç. Dr. Arzu Erden 31 Ekim-5 Kasım 2023 tarihleri arasında, Titanic Belek Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘6.Fizyoterapi-Ortopedi ve Travmatoloji Ortak Sempozyumu’ na katılmıştır. Doç. Dr. Arzu Erden ‘Travma Rehabilitasyonunda Beden Farkındalığı’ konulu bir konuşma gerçekleştirmiş ve ‘Motosiklet Kullanımının Dirsek Taşıma Açısı Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi’ başlıklı bir sözel bildiri sunmuştur. Bölüm öğretim elemanlarından Arş. Gör. Kübra Canlı da kongrede ‘Robotik Kalça ve Diz Cerrahisi Sonrası Hastalarda Ağrı Algısı, Hareket Korkusu, Yapay Eklem Hissi ve Memnuniyet Düzeyi arasındaki İlişkinin İncelenmesi’ başlıklı bir sözel bildiri sunmuştur.
07 Kasım 2023
Dr. Öğr. Üyesi Murat Emirzeoğlu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından düzenlenen değerlendirici eğitimine katıldı.
24 Temmuz 2024
Dr. Öğr. Üyesi Murat Emirzeoğlu 29. Avrupa Spor Bilimleri Kongresi?nde sözlü bildiri sunumu gerçekleştirdi.
24 Temmuz 2024
10-16 Mayıs Engelliler Haftası?nda, TRT Trabzon Radyosunda Çocukluk Çağı Engelliliklerinde Erken Tanı ve Erken Müdahale? başlıklı röportaj verilmiştir.
24 Temmuz 2024
KALİTE SÜREÇLERİNDE PUKÖ DÖNGÜSÜ konusunda bilgilendirme sunumu gerçekleştirilmiştir.
05 Temmuz 2024
Sözlü bildiride sunulan çalışmalarda yaşamın erken döneminde bebeklerin nörolojik durumunu değerlendirmeyi hedefleyen ölçekler arasındaki ilişki incelenmiştir.
25 Haziran 2024
Eğitimde Kaşif Bebekler Erken Müdahale Programının teorik alt yapısı, araştırma makalesi sonuçları ve uygulama videoları anlatılmıştır.
25 Haziran 2024
Erken çocukluk döneminde gelişimsel teoriler konusunda bilgiler verildikten sonra bu teorilerin pratikte nasıl yorumlanabileceği vaka örnekleri ile anlatılmıştır.
25 Haziran 2024
Dr. Öğr. Üyesi Umut APAYDIN Avrasya Üniversitesi tarafından 12.06.2024 tarihinde düzenlenen, 1. Ulusal Katılımlı Pediatrik Rehabilitasyon Sempozyumu'na katılmıştır.
24 Haziran 2024
Öğr. Gör. Bayram DÜNDAR Avrasya Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Kariyer Günlerine Davetli Konuşmacı olarak katılmıştır.
29 Mayıs 2024
Fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü iç ve dış paydaşlarıyla toplantı gerçekleştirdi.
16 Mayıs 2024
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü bir gezi etkinliği gerçekleştirdi.
13 Mayıs 2024
Doç. Dr. Arzu Erden KTÜ Sporcu Sağlığı ve Egzersiz Fizyolojisi Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte Beden Farkındalığı Atölyesi eğitimini gerçekleştirmiştir.
09 Mayıs 2024