BÖLÜM
ÖĞRENCİ
TRT Trabzon Radyosu Hayatın İçinden Programında Seza Turgut ile canlı yayın
Dr. Öğr. Üyesi Turgay ALTUNALAN 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda, 12.05.2024 tarihinde, TRT Trabzon Radyosunda Çocukluk Çağı Engelliliklerinde Erken Tanı ve Erken Müdahale” başlıklı röportaj vermiştir. Röportaj engelli bireylerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilmiştir. Röportajda erken çocukluk çağında erken tanıdaki güncel gelişmelerden ve müdahale yaklaşımlarından bahsedilmiştir. Ailelere çocuklarının gelişimlerini nasıl takip edebilecekleri konusunda öneriler sunulmuştur.
24 Temmuz 2024
Dr. Öğr. Üyesi Murat Emirzeoğlu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından düzenlenen değerlendirici eğitimine katıldı.
24 Temmuz 2024
Dr. Öğr. Üyesi Murat Emirzeoğlu 29. Avrupa Spor Bilimleri Kongresi?nde sözlü bildiri sunumu gerçekleştirdi.
24 Temmuz 2024
KALİTE SÜREÇLERİNDE PUKÖ DÖNGÜSÜ konusunda bilgilendirme sunumu gerçekleştirilmiştir.
05 Temmuz 2024
Sözlü bildiride sunulan çalışmalarda yaşamın erken döneminde bebeklerin nörolojik durumunu değerlendirmeyi hedefleyen ölçekler arasındaki ilişki incelenmiştir.
25 Haziran 2024
Eğitimde Kaşif Bebekler Erken Müdahale Programının teorik alt yapısı, araştırma makalesi sonuçları ve uygulama videoları anlatılmıştır.
25 Haziran 2024
Erken çocukluk döneminde gelişimsel teoriler konusunda bilgiler verildikten sonra bu teorilerin pratikte nasıl yorumlanabileceği vaka örnekleri ile anlatılmıştır.
25 Haziran 2024
Dr. Öğr. Üyesi Umut APAYDIN Avrasya Üniversitesi tarafından 12.06.2024 tarihinde düzenlenen, 1. Ulusal Katılımlı Pediatrik Rehabilitasyon Sempozyumu'na katılmıştır.
24 Haziran 2024
Sektör Temsilcisi Psikososyal Rehabilitasyon dersinin konuğu oldu
03 Haziran 2024
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Dış Paydaş Toplantısı gerçekleştirildi.
31 Mayıs 2024
Öğr. Gör. Bayram DÜNDAR Avrasya Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Kariyer Günlerine Davetli Konuşmacı olarak katılmıştır.
29 Mayıs 2024
Doç. Dr. Arzu Erden KTÜ Sporcu Sağlığı ve Egzersiz Fizyolojisi Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte Beden Farkındalığı Atölyesi eğitimini gerçekleştirmiştir.
09 Mayıs 2024
Dr. Öğr. Üyesi Murat Emirzeoğlu Sağlık Yönetimi Kulübü tarafından düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.
30 Nisan 2024