duyurular

03

Nisan

Bıreysel Emeklılik Sıstemıne İlışkın Dosyalar

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

 

Otomatik Katılım Sistemine ilişkin yürütülecek süreçler konusunda İlgili Bankaca gönderilen e-posta ve ekleri;

''Otomatik katılım sistemi (OKS) işlemlerine ilişkin izleyeceğimiz süreç

1-      Şirketimiz nezdinde,  sizden aldığımız sözleşmelerle birlikte kurumunuza ait grup tanımlamaları yapılmaktadır.

2-      Tanımlamaların ardından kurumunuzda yetkilendirdiğimiz personellerin mail adreslerine şirketimiz kurumsal internet şube kullanımı için şifreler gönderilecektir.

3-      Gelen şifreler aracılığı ile sisteme giriş yapılıp, çalışanlar için  ekte örneği  bulunan toplu işlem dosyasını doldurup kaydedilecektir. (tüm personel için  giriş buradan yapılacak olup, her personel için bağlı olduğu SGK işyeri sicil numarasına göre ayrı dosyalarda kaydedilecektir. Kullanım kılavuzu ekte yer almaktadır.)

4-      KBS üzerinden maaş işlemleri yapılırken kesintiler gerçekleştirilir.( KBS kullanıma ilişkin kullanım kılavuzu ekte yer almaktadır.)

5-      KBS üzerinden  maaş almayan  sözleşmeli personeller (maaş ve SGK primleri kurumunuz tarafından ödenen) için ekte yer alan tahsilat veri deseni  doldurularak bizimle paylaşılmalıdır.

 

NOT: şirketimiz grup açılışlarına devam etmekte olup  açılışı gerçekleşen kurumlarda yetkilendirilen kişilerin mail adreslerine şifreler ve tüm işlemler için gerekli bilgilendirmeler  iletilmektedir. Bizlere belirttiğiniz mail adreslerini günlük olarak takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca kurumunuzda birden fazla sicil numarası kullandığınızdan (emekli sandığı ve SGK için farklı) ekte yer alan SGK işyeri sicil no tanımlama formunu  kısa sürede tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

        SGK işyeri sicil numaraları kesenek.sgk.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

        Tüm soru ve yardımcı olacağımız hususlarda aşağıdaki iletişim bilgilerimizden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

 

Saygılarımla.

 

Arda ÇAKMAK

Satış Uzmanı

Doğu Karadeniz Bölge Satış Yöneticiliği

arda.cakmak@ziraatemeklilik.com.tr

Tel: 0 (462) 341 52 85 Gsm: 0 (530) 610 08 61

www.ziraatsigorta.com.tr

www.ziraatemeklilik.com.tr

 

 

Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. bu mesajın içeriği, izinsiz kullanımı ve/veya paylaşılmasından kaynaklanan hiçbir hukuksal sorumluluğu kabul etmez.   Ayrıntılı bilgiye http://www.ziraatemeklilik.com.tr/disclaimer.html  adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Reading this e-mail you certainly assumed that you accepted the clauses described in http://www.ziraatemeklilik.com.tr/disclaimer.html