haberler

6 Haziran Diyetisyenler Günü Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından düzenlenen “6 Haziran Diyetisyenler Günü" etkinliği, Fen Fakültesi Nazım Terzioğlu Amfisi’nde, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI ve Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan USTA'nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlik, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahittin KAHVECİ’nin açılış konuşması ile başladı. Ardından Dr. Öğr. Üyesi Özlem TOK, “Obezite Tedavisinin Görünmeyen Yüzü” başlıklı konuşması ile Harvard Üniversitesi T.H. Chan Halk Sağlığı Moleküker Metabolizma Bölümü’nde yapılan çalışmalardan bahsederek tüm deneyimlerini salondaki katılımcılara aktardı. Etkinliğin ikinci oturumunda, Dr. Öğr. Üyesi Gülşen DELİKANLI AKBAY, Dr. Dyt. Melda KANGALGİL ve Dr. Öğr. Üyesi Nazlı Nur ASLAN ÇİN; beyin, kalp ve bağırsak sağlığında, beslenmenin önemi ile ilgili katılımcılara değerli bilgiler sundu.

Etkinliğe; Karadeniz Teknik Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Ordu Üniversitesi ve Artvin Çoruh Üniversitesi’nden öğretim elemanları, diyetisyenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik sonunda tüm konuşmacılara Prof. Dr. Bahittin KAHVECİ tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi.


07 Haziran 2023