haberler

Üniversitemiz 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni Gerçekleşti: 61'inci Eğitim Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Üniversitemiz 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni yoğun katılımla gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI törende yaptığı konuşmada, KTÜ camiasına başarı diledi

Karadeniz Teknik Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni, KTÜ Kanuni Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, rektör yardımcıları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.  KTÜ Kanuni Yerleşkesi Atatürk Gençlik Anıtı önünde düzenlenen 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’nın anıta çelenk sunumu ile başladı.

'Öğrencilerimize Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyoruz’
Törende katılımcılara seslenen Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, “2023-2024 akademik yılının açılış töreninde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek isterim. Yeni akademik yılın sağlıklı ve her açıdan verimli olmasını temenni ediyorum. Malumunuz üniversitemiz 1955 yılında, 68 yıl önce kuruldu. Eğitim öğretim hayatına 1963’te Maşatlık’taki Atatürk İlköğretim Okulu’nda başladı. Bugün aslında tam tevafuk; 61’inci eğitim öğretim yılının açılışını yaptık. Bundan önce Koronavirüs sebebiyle okulumuz kapalı kalmıştı, çevrimiçi eğitim vermiştik. En son deprem sebebiyle bahar yarıyılında gençlerimizden ayrı kalmıştık. Şimdi öğrencilerimiz geldiler. Onlarsız buralar asudeydi, ıssızdı.  Bugün itibariyle öğrencilerimizle kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘KTÜ Çatısı Altında Başarılara Yürüyeceğiz’
KTÜ çatısı altında üstün gayret ve başarı vurgusu yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, “KTÜ ailesi olarak büyük bir camiayız. Akademisyenlerimiz, idari personelimiz, öğrencilerimiz ve tüm paydaşlarımızla birlikte büyük başarı hedefleriyle yeni eğitim öğretim yılına başlamış bulunuyoruz. Üniversitemiz 253 bini aşkın mezunu, dünyanın ve ülkemizin farklı noktalarından gelen 33 bini aşkın öğrencisiyle; yerelden, genele küreselleşme sürecini sürdürmektedir.  Unutulmamalıdır ki; KTÜ çatısı altında hedef her zaman başarılı olmak ve bilimin ışığında insanlığa fayda sağlamaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; aramıza yeni katılan sevgili öğrencilerimiz ve velilerimize üniversitemize hoş geldiniz diyor, KTÜ camiası olarak tüm mensuplarımızın başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI yaptığı konuşmanın ardından, törene katılan akademik ve idari personellerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Rektörümüz Prof. Dr. ÇUVALCI, üniversitenin olmazsa olmazları öğrencilerle de Atatürk Anıtı önünde bir süre sohbet ederek, başarı dileklerini iletti.


02 Ekim 2023