haberler

Üniversitemizde Yüzlerce Çocuğun Katılımıyla 23 Nisan Coşkusu Yaşandı

Üniversitemizde 10’uncusu düzenlenen “23 Nisan Geleneksel Çocuk Oyun Şenliği” aileleriyle birlikte alana gelen yüzlerce çocuğun katılımı ile coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Üniversitemizde geleneksel olarak düzenlenen ve Koru Otel ile Yabancı Diller Yüksekokulu iş birliğiyle 10’uncusu 20 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen “23 Nisan Çocuk Oyun Şenliği” ile yüzlerce çocuk, KTÜ Kanuni Kampüsü 15 Temmuz Demokrasi Alanı’nda buluştu. Düzenlenen etkinliğe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ’un yanı sıra Organizasyon Düzenleme Kurulu’nda görev alan KTÜ Koru Otel Genel Müdürü Öğr. Gör. Yakup HEYAL, KTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Öğr. Gör. Zeynep YAHYAOĞLU ile Öğr. Gör. Sinem ÇOL, ilkokul öğrencileri ve aileleri katıldı. Şenlik alanında, çocuklar ve aileleri ile bir araya gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ, günün anlam ve önemine ilişkin duygu ve düşüncelerini dile getirerek “Öncelikle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın böyle bir organizasyonda bir araya gelmesini sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’ya teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın bu derece keyifli olduğunu görmek, bizleri onlardan daha fazla mutlu etti. Üniversitemizde, çocuklarımıza unutulmaz bir gün yaşattık. Burada, Sevgi Evleri başta olmak üzere şehit ailelerimizin çocukları ve uzaklardan gelen çok sayıda minik yavrumuz var. Evlatlarımızı, Merkez Kampüsümüzde hem eğlendirdiğimize hem de Kanuni Kampüsümüzü gezerek Üniversitemizin ortamını deneyimlemelerini ve muhteşem doğasını keşfetmelerini sağladığımıza inanıyorum. Etkinlik sayesinde, güzide şehrimiz Trabzonumuz ve Trabzon’un marka değeri olan KTÜ’nün, gelecekte çocuklarımızda güzel hisler uyandıracağına inanıyorum. Bu vesileyle 23 Nisan coşkusunu bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi, millî irademizin tecelligâhı Gazi Meclisimizi saygı, minnet ve şükranla yâd ediyor ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi.

Üniversitemizin turizm markası Koru Otel’in ana sponsor olduğu şenlikte; çocukların aileleriyle birlikte eğlenceli oyunlar, ikramlar, konser ve etkinliklerle dolu bir zaman geçirdikleri bu kıymetli organizasyonda ayrıca Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü tarafından çocuklara 2 bin çam fidanı dağıtıldı.

Düzenlenen şenlik; çeşitli oyunların oynanması, ikramlar, konserler, palyaço ve süper kahraman gösterilerinin ardından  fotoğraf çekimiyle sona erdi.


20 Nisan 2024