sosyal yaşam

Konaklama

ÖĞRENCİ YURTLARI

Koru Öğrenci Yurdu

Merkez Kanuni Kampüsü içinde yer alan KTÜ Öğrenci Yurdu, üniversitemize gelen öğrencilerimize hizmet vermektedir. Yurdumuz, toplamda 86 kişilik kapasitesi ile 31 odaya sahiptir.

Telefon : 0 (462) 377 3578

Koru Yurdu

Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtları

Üniversitemiz Merkez Kanuni Kampüsü'nde Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yürütülen iki ayrı yurt kompleksimiz bulunmaktadır. Doğu Karadeniz Öğrenci Yurdu, sekiz (8) bloktan oluşmakta ve 1-3 kişilik odalarda kız öğrencilerimize kalacak yer imkanı sağlanmaktadır. Diğer yurt kompleksi ise dört (4) ayrı bloktan oluşmakta ve erkek öğrencilerimize barınma imkanı sağlanmaktadır. Bunların dışında Trabzon şehir merkezinde, Akçaabat, Yomra, Sürmene, Of ve Maçka'da kız ve erkek öğrencilerimiz için yurtlar bulunmaktadır.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü
Telefon: 0 (462) 230 7340

Trabzon Yurt Müdürlüğü
Telefon: 0 (462) 328 0982- 377 3161

Doğu Karadeniz Yurt Müdürlüğü
Telefon: 0 (462) 328 0101- 328 0110

 


Doğu Karadeniz Yurdu Yurtları
 
Erkek Öğrenci Yurtları

SOSYAL TESİSLER

KTÜ Turizm Eğitim ve Uygulama Merkezi İktisadi İşletmesi

Sosyal Tesisler İşletme Müdürlüğü, 13/12/2002 tarihinde yürürlüğe giren “Turizm Eğitim ve Uygulama Merkezi İşletme Yönergesi’’ ile  çalışmalarına başlamış olup Sahil Tesisleri ve Koru Tesisleri olmak üzere iki farklı mekanda hizmet vermektedir.

Web Sayfası: www.ktu.edu.tr/sosyaltesisler

Sahil Tesisleri

Sahil Tesisleri, standart ve suit odalar, zarif ve işlevsel ayrıntılarla dekore edilmiştir. Toplamda 35 oda ve 75 yatak kapasitesine sahiptir. Ücretsiz, güvenilir, geniş otoparkı imkânı mevcuttur. Kahvaltı salonumuz zengin içeriği ile farklı tat ve lezzetleri bir arada bulundurmaktadır. Ayrıca, isteğe göre ağırlamakta olduğumuz gruplar için öğlen ve akşam yemekleri de servis edilmektedir.

Resepsiyon Telefon: 0 (462) 377 4900

Restaurant Telefon: 0 (462) 377 4957

Web Sayfası: www.ktu.edu.tr/sahil


Sahil Tesisleri

Koru Tesisleri

Koru Tesisleri, merkez kampüsü içerisinde toplam 108 adet oda ve suiti ile siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir. Tesisimiz, havalimanı ve otobüs terminaline 5 dakika uzaklıkta olup trafikten uzak yeşil ve denizle iç içe bir konuma sahiptir.

Telefon: 0 (462) 377 3547

Web Sayfası: www.ktu.edu.tr/koru


Koru Tesisleri

Beslenme Sağlık

BESLENME

Üniversitemizin çeşitli kampüslerinde öğrenci yemekhaneleri bulunmaktadır. Özel sektör tarafından işletilen yemekhanede öğrenciler maliyetin yarısını ödeyerek öğle yemeklerinden yararlanabilmektedirler. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrencilerin sabah ve akşam yemek maliyetleri ise KYK katkı yapmaktadır. Ayrıca, tüm yerleşkeler içinde değişik fakülte ve bölümlerin bünyesinde bulunan çok sayıda kantin ve kafeterya da öğrencilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilmesine imkan tanımaktadır. Bu kantinler sağlığa uygunluk açısından sürekli olarak denetlenmekte ve fiyatlar da üniversite yönetimi tarafından belirlenmektedir.

Olimpiyat Kafe

Kanuni Kampüsü Koru Tesisleri altında bulunan Olimpiyat Kafe kaliteli hizmet ve kusursuz servis anlayışı ile hizmet sunmaktadır.

Telefon: 0 (462) 377 3404

olimpiyat Kafe

Sahil Tesisleri

Kanuni Kampüsü Koru Tesisleri altında bulunan Olimpiyat Kafe kaliteli hizmet ve kusursuz servis anlayışı ile hizmet sunmaktadır.

Telefon: 0 (462) 377 3404

Sahil Tesisleri

Kantinler

  • İİBF Kantini
  • İnşaat-Mimarlık Kantini
  • Makine Kantini
  • Matematik Kantini
  • Orman Fakültesi Kantini
  • Yer Bilimleri Kantini
  • Doktor's Kafe (Tıp Fakültesi)
  • Sevimli Kantini (Fizik Bölümü Altı)
  • Çınaraltı Lokantası
  • Kafe5

 


Makine Kantini

İİBF Kantini
 
Matematik Kantini

SAĞLIK

5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası kanununun 60. maddesinde belirtilen koşullar dahilinde tüm öğrenciler, Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınmış olup tedavi giderleri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Telefon: 0 (462) 377 2005
Faks: 0 (462) 325 3161
Web Sayfası: www.ktu.edu.tr/sks

 

Sosyal Kültürel ve Sportif Tesisler

Karadeniz Teknik Üniversitesi, sosyal açıdan ülkemizin en önde gelen üniversitelerinden biri olup öğrencilerin her türlü sosyal, sportif, kültürel amaçlı ihtiyaçlarını karşılayabileceği çok sayıda olanağa sahiptir.

SOSYAL-KÜLTÜREL AMAÇLI TESİSLER

Atatürk Kültür Merkezi

Merkez Kanuni Yerleşkesi içerisinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi, 1000 kişilik ve 250 kişilik oturma kapasiteli olmak üzere iki ana salona sahiptir. Ayrıca, bunlara ek hizmet sağlayan küçük salonlar da mevcuttur. Bu merkez, sinema, tiyatro, konser, konferans ve panel gibi her türlü bilimsel ve kültürel faaliyetin yürütülmesine imkan tanımaktadır.

Atatürk Kültür Merkezi Atatürk Kültür Merkezi

Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi

Toplam 8000 m2'lik bir alan üzerinde inşa edilen Kongre ve Kültür Merkezi, her türlü bilimsel ve kültürel faaliyetin yürütülebileceği modern bir donanıma sahiptir. İçerisinde 600 ve 250 kişilik oturma kapasiteli 2 büyük salon, 80 ve 120'şer kişilik toplam 6 seminer salonu, 250 ve 600 m2'lik 2 sergi salonu, 1 müze ve 220 kişilik 1 kokteyl salonu bulunan merkezimiz, modern tefrişatı, teçhizatı, simültane çeviriye uygunluğu, akustik ve ışık düzenlemesi ile her türlü ulusal ve uluslararası kongreye ev sahipliği yapacak özelliktedir. Kongre ve Kültür Merkezi'nde açık ve kapalı otopark ile kafeterya da bulunmaktadır.

Telefon: 0 (462) 377 4025
Web Sayfası: /kongremerkezleri

Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi

SPORTİF AMAÇLI TESİSLER

KTÜ, öğrencilerimizin sportif gelişmelerine katkı sağlamak ve sosyal gereksinimlerini karşılamak amacıyla her türlü imkanı sunmaktadır.

Hasan Polat Kapalı Spor Salonu

Spor Salonu, 3000m2 alana kurulu olup her türlü kapalı alan spor müsabakalarının yapılmasına uygun bir donanıma sahiptir. Salonda 600 kişilik oturma kapasiteli bir trübin, soyunma odaları, basın-ses düzeni odası, dinlenme lobisi, 2 adet sauna ve değişik amaçlı kullanılabilecek bürolar bulunmaktadır.

Telefon: 0 (462) 377 2430

Hasan Polat Kapalı Spor Salonu

Stadyum

Stadyum, 100x60 m ebatlı bir çim sahaya sahip olup bir tarafından üstü kapalı ve koltuklu, diğer iki tarafından ise sadece koltuklu tribünlerle çevrilidir. Ayrıca, stadyum 3000 kişilik oturma kapasitesine sahip olup modern ışıklandırması ve skorborduyla gece müsabakalarının da yapılabileceği bir tarzda düzenlenmiştir.

Telefon: 0 (462) 377 2430

KTÜ Futbol Sahası

Olimpik Yüzme Havuzu

Turizm, Eğitim ve Uygulama Merkezi iktisadi İşletmesi bünyesinde yer alan olimpik yüzme havuzu, tüm su sporlarının yapılmasına uygundur. Aynı anda 250 kişinin faydalanabileceği havuzda, duş kabinli ve kilitlenebilir dolaplı soyunma odaları mevcut olup, havuz suyu son sistem filtrasyon ve otomatik ilaçlama sistemi ile temizlenmektedir. Ana havuzun bitişiğinde 5x5x0.6 m ebatlı bir çocuk havuzu da bulunmaktadır. Havuz kenarında güneşlenme imkanları ile beslenme gereksinimi için bir kafeterya ve sağlık hizmetleri için revir özelliği taşıyan bir sağlık kabini mevcuttur.

Telefon: 0 (462) 377 4970 - 377 3679

KTÜ Olimpik Yüzme Havuzu

Mini Sahalar

Üniversitemizde, 3 minyatür futbol sahası, 6 tenis kortu, 2 açık basketbol sahası, 2 voleybol sahası ve 1 squaş sahası bulunmaktadır. Bütün bu spor tesisleri granül kauçuk zeminli ve ışıklandırmalı olup, okul saatleri dışında da öğrencilerin spor yapmasına uygun imkanlar sunmaktadır.

Telefon: 0 (462) 377 2430

KTÜ Mini Sahalar

Sağlıklı Yaşam Tesisleri

Çim saha kapalı trübini altında yeni oluşturulan spor kompleksi bünyesinde sağlıklı yaşam kapsamında kullanılabilecek sauna salonu, ağırlık merkezi, step salonu, düşünce sporları salonu ve diğer sağlıklı yaşam için spor faaliyetlerine uygun salonlar mevcuttur.

Telefon: 0 (462) 377 2430