KVKK ve uzaktan eğitim sertifika programı

Program Hakkında

DEĞERLİ AKADEMİSYENLERİMİZ

 

Covid-19 pandemisi sürecinde Uzaktan Eğitim tüm eğitimcilerin kullandığı bir öğretim yöntemi halini almıştır. Beraberinde Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) 24.09.2020 tarihinde yayınlamış olduğu Uzaktan Eğitime İlişkin Usul ve Esaslarda : "Her yarıyılda eğitim-öğretim dönemi başlamadan en geç dört hafta önce ilgili yükseköğretim kurumlarının senatoları tarafından uygun görülmesi ve Yükseköğretim Kuruluna bildirilmesi halinde, birinci ve ikinci öğretim programlarında derslerin en fazla %40?ı hem örgün öğretim yoluyla hem de uzaktan öğretim yoluyla verilebilir." kararını almıştır. Uzaktan Eğitim artık Yüksek Öğretimin önemli ve değişmez bir parçası haline gelmiştir. Uzaktan Eğitim sürecinde Bilgi Güvenliği ve Kişisel Verilerin Korunması her akademisyenimizin dikkat etmesi gereken önemli bir husustur. 7 Nisan 2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren ?6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu?, kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları kuralları düzenleme amacını taşımaktadır.

Üniversitemiz öğretim elemanlarının Uzaktan Eğitim sürecinde bilgi güvenliğini sağlamaları ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun olarak uzaktan eğitim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için katılım sertifikalı "Yeni Normalde Akademisyenler için Uzaktan Eğitimde Kişisel Verilerin ve Gizliliğin Korunması Eğitimi" sertifika programı düzenlenmiştir.

Akademisyenlerimiz bu eğitimi istedikleri zaman diliminde istedikleri kadar alabilirler. Eğitim tamamlandığında Katılım Sertifikası konu içeriğinin altında aktif olacak ve akademisyenlerimiz sertifikalarını alabileceklerdir.

Sisteme Giriş

KVKK ve Uzaktan Eğitim Sertifika Programı Sistemine Giriş


Sisteme BYS Kullanıcı Adı ve Şifreniz İle Buradan Girebilirsiniz.

İletişim

İrtibat Telefonu

0462 377 18 10