yardım

Sıkça Sorulan Sorular 

Laboratuvarlara ait verileri güncellemek veya yeni laboratuvar eklemek için yonetim@ktu.edu.tr adresine mail göndermeniz yeterlidir.

Eklemek istediğiniz laboratuvarın adı, laboratuvar sorumlusunun adı-soyadı, doğum tarihi, T.C. Kimlik numarası ve iletişim bilgilerini yonetim@ktu.edu.tr adresine mail göndermeniz yeterlidir. 

Portala daha önce tanımlanmış laboratuvar sorumlusu tarafından https://lab.sanayi.gov.tr/ linki üzerinden işlem yapılmaktadır.

Üniversite bünyesindeki cihazı aratarak hangi birimde olduğunu görebilmek için "Cihaz Arama ve Ekleme" menüsünü kullanarak ktu uzantılı mail adresi ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirisiniz.

Biriminizdeki cihazı eklemek veya güncellemek için "Cihaz Arama ve Ekleme" menüsünü kullanarak ktu uzantılı mail adresi ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirisiniz. Cihaz ekleme yetkisi sadece dekan, enstitü müdürü, meslek yüksekokulu müdürü, uygulama ve araştırma merkezi müdürü ile fakülte/bölüm başkanlarına tanımlıdır.

Üniversite bünyesindeki cihazlar bis.ktu.edu.tr/mekan/cihazlar.aspx linki üzerinden kamuoyu ile paylaşılmakta ve tüm cihazlar listelenmektedir.