ARAŞTIRMA
FAALİYETLER
Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık'ın 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi Yıl Dönümüne Özel Katılım Gerçekleştirdiği Yayın
Merkez Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık, TVNet televizyonunda yayınlanan "Yeni Bir Gün" programında 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi yıl dönümüne özel gerçekleştirilen "Türkiye'nin Deprem Gerçeği" konulu yayına konuk olmuş ve Halil Hasan Erdoğan'ın sorularını yanıtlamıştır. Ülkemizdeki deprem gerçeği ve yapılması gerekenler hakkında açıklamalarda bulunmuştur.
21 Ağustos 2023
KTÜ-TEİAŞ İşbirliği Kapsamında Sarsma Masası Testleri Başarıyla Gerçekleştirildi
01 Haziran 2024
Karadeniz Teknik Üniversitesi 69. Kuruluş Yıl Dönümünde ödüle layık görülen değerli hocalarımızı tebrik ederiz.
22 Mayıs 2024
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
18 Mayıs 2024
Deprem ve Yapı Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi (DE-YAS) Müdürü Prof. Dr. Ahmet Can ALTUNIŞIK?ın yürütücülüğünü yaptığı iki "YÖK-ADEP" projesi kapsamında STAR Öğrenci alınacaktır.
27 Nisan 2024
Arş. Gör. Yunus Emrahan AKBULUT'un Prof. Dr. Ahmet Can ALTUNIŞIK danışmanlığında yürüttüğü doktora tezine ait deneysel çalışma süreci başlamış bulunmaktadır.
27 Nisan 2024
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan 2024
University of California Los Angeles'a Düzenlenen Teknik Program Kapsamında UC San Diago'da Bulunan Sarsma Masasına Teknik Ziyaret Gerçekleştirilmiştir.
20 Nisan 2024
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, DASK ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) olarak University of California Los Angeles'a Teknik Program Düzenlenmiştir
20 Nisan 2024
Merkezimiz Müdürü Prof. Dr. Ahmet Can ALTUNIŞIK ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Fatih Yesevi OKUR araştırmalarıyla COST Aksiyonlarına atanmıştır.
16 Nisan 2024
MATİL Firması Deprem ve Yapı Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Sağlığı İzleme Laboratuvarına Ziyaret Gerçekleştirdi
05 Nisan 2024
KTÜ Deprem ve Yapı Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak KTÜ-TEİAŞ işbirliği kapsamında KTÜ İnşaat Mühendisliği Yapı Sağlığı ve İzleme Laboratuvarında deneyler gerçekleştirdik
03 Nisan 2024
Deprem ve Yapı Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak Şişli Kaymakamlık Hizmet Binasının cephe sisteminin sarsma masası deneylerini gerçekleştirdik.
03 Nisan 2024
28.03.2024 tarihinde iftar yemeği gerçekleştirildi.
29 Mart 2024
6. AYMEP Toplantısına merkezimiz Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Murat Günaydın katılım gerçekleştirmiştir.
26 Mart 2024