üniversitemiz 2023-2024 akademik yılı açılış töreni

Üniversitemiz 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni, TBMM Başkanı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ'un Katılımı İle Gerçekleşti

Üniversitemiz 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni TBMM Başkanı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ ve eşi Sayın Sevgi KURTULMUŞ’un teşrifleri ile gerçekleşti. Törene Trabzon Valisi Sayın Aziz Yıldırım ve eşi Sayın Güllühan Yıldırım, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ, Prof. Dr. Cemil RAKICI, Prof. Dr. Akif CİNEL, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bünyamin ER, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adil KARAİSMAİLOĞLU, Mustafa ŞEN, Yılmaz BÜYÜKAYDIN, Vehbi KOÇ, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan V. Atilla ATAMAN, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin GENÇ, ilçe belediye başkanları, mülki ve idari amirleri, Kamu kurum temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Üniversitemiz akademisyenleri, idari personelleri, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı.

Açılış töreni, Dünyanın en etkili bilim insanları listesi “kariyer boyu etki” ve “yıllık etki” kategorilerinde yer alan Üniversitemiz akademisyenlerine ödül takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

“Kariyer boyu etki” ve “Yıllık etki” kategorilerinde yer alan DE-YAS merkez müdürümüz Prof. Dr. Ahmet Can ALTUNIŞIK, ödülünü TBMM Başkanı Prof. Dr. Sayın Numan KURTULMUŞ’un elinden aldı.