Bulaşıcı Hastalıklar İş Birliği Toplantısı KTÜ Farabi Hastanesinde Gerçekleştirildi.
Trabzon Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı hastalıklar birimi tarafından düzenlenen toplantıda; hastalıkların kontrolü ve korunmasının sağlanmasıyla mortalite ve morbiditenin azaltılması için yürütülen sürveyans çalışmalarının güçlendirilmesi için yapılabilecekler konuşuldu. Bulaşıcı hastalıklar birim sorumlusu Dr. Gülşah Aşık Aydin tarafından yapılan sunum halen yapılmakta olan uygulamalar hakkında bilgilendirme odaklı gerçekleşti.
Toplantıda yapılan değerlendirmelerde; bulaşıcı hastalıklarla mücadelede etkin iş birliği ve bilgi paylaşımının toplum sağlığının korunmasına büyük katkı sağlayacağı belirtildi.
Toplantıya, KTÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neşe Kaklıkkaya ve yardımcıları, İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Başhekim Prof. Dr. Celal Tekinbaş ve yardımcıları ile Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ekrem Yıldırım ile Farabi hastanesinden öğretim üyeleri ve konu ile ilgili personel katıldı.
29 Mart 2024
Yaz aylarında serinlemek için denize veya havuza girmek, özellikle kronik otit hastaları için ciddi riskler taşıyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi KBB Kliniği'nden Doç. Dr.
16 Temmuz 2024
Karadeniz Teknik Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı, Yoğun Bakım Bilim Dalı tarafından hafta sonu mezuniyet sonrası eğitim programı kapsamında hastanemizin farklı bölümlerinden ge
12 Temmuz 2024
Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Gastroenteroloji Bölümünden Doç. Dr. Arif Mansur Coşar, karaciğer yağlanmasına bağlı gelişen karaciğer sirozunun, tüm dünyada olduğu gibi Türki
10 Temmuz 2024
Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'nde tedavi gören böbrek hastası çocukların yazdığı şiirler ve yaptıkları resimlerin yer aldığı 'Böbreğim Bir Varmış Bir Yokmuş' kitabı yayımlan
09 Temmuz 2024
KTÜ Farabi Hastanemizden bir hekim gurubu sağlık turizmi kapsamında Gürcistan?ın başkenti Tiflis?te hastanemizin sahip olduğu kapasiteyi göstermek amacı ile kendi alanlarını ilgilendiren has
08 Temmuz 2024
İlimiz Ortahisar ilçesi Kavala mahallesi muhtarı Sayın Hasan AKÇAY tarafından kurumumuza ulaşan eğitim talebi sonucunda Kavala Mahallesi sakinlerine 03 Temmuz 2024 tarihinde saat 14.00?da KT
05 Temmuz 2024
Doğu Karadeniz Bölgesinde bu yaz kene vakası sayılarının geçen seneye göre hemen hemen aynı kaldığı ve Mayıs ile Haziran aylarında bölge illerinden gelen 12 Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA)
05 Temmuz 2024
Yutma güçlüğü şikayetiyle KTÜ Farabi Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği?ne başvuran 59 yaşındaki Murat Küçük, burada yapılan kapsamlı testler sonucunda doğru tanıya ulaşmanın ve etkili tedav
28 Haziran 2024
İngiltere'de yaşayan Kasım Gülbudak, Trabzon'da gerçekleştirilen başarılı operasyonla akciğerindeki kitleden kurtuldu.
24 Haziran 2024
Başhekimliğimizce iş stresinden uzaklaşmak için hayata geçirilen sanat topluluğunun çatısı altında bir araya gelen çalışanlarımız, işten arta kalan zamanlarda yaptıkları provalarla hazırland
11 Haziran 2024
Trabzon'da doktor, hemşire ve yardımcı sağlık personelinden oluşan "Farabi Nağme" adlı müzik grubu, 7 Haziran'da farklı yörelere ait 17 türkü ve şarkıyı seslendirecek. Karadeniz Teknik Ünive
06 Haziran 2024
Trabzon'da "KTÜ Fark Et, Fark Yarat" topluluğu adı altında bir araya gelen sağlıkçılar, yaklaşık 2 yıldır sahillerde çevre temizliği için geri dönüştürülebilir atık topluyor. Karadeniz Tekni
05 Haziran 2024
Akciğerinden Dev Kitle Çıkarılan Hasta Sağlığına Kavuştu 5 yıl önce göğsünde küçük bir kitle olan ve böbrek rahatsızlığı bulunan hasta nefes darlığı ve göğüs ağrısı şikayetiyle KTÜ Farabi Ha
03 Haziran 2024
KTÜ 42. Spor Şöleni kapsamında düzenlenen turnuvalarda Tıp Fakültemiz altı birincilik ve bir üçüncülük elde etti:
03 Haziran 2024