düzenlediğimiz seminerler

Seminerler 2014-2015

17 Aralık 2014 tarihinde bölüm amfisinde Akut Trabzon birimi adina Hatice Sula , " Bugün bir deprem olsa ne yapardınız? " adlı doğal afet konulu seminer verdi. Seminere çok sayıda katılım vardı . Seminer başında semineri düzenleyen bölümümüzün son sınıf öğrencisi Ali Taşkıran, son günlerde madenlerde şehit olan maden işçilerimiz için herkesi saygı duruşuna davet etti. Seminer sonrası deprem esnasında kullanılan ekipmanlar tanıtıldı.

Serginin ardından Royal Madencilik firmasının sponsorluğuyla ikram yapıldı.

18 Şubat 2015 tarihinde bölümümüz amfisinde NETCAD Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Sn. Tunç Emre TOPTAŞ "Madencilik Uygulamaları/NETCAD" semineri verdi. Seminerde "Maden sahalarının tespitine yönelik Analiz Uygulamaları, imalat projelendirme, kübaj , tenör ve rezerv hesaplamaları , cevher modelleme ve Jeoistatistik kestirim , Açık Ocak Projelendirme , Yeraltı Galeri Tasarımı " konuları anlatıldı. Seminer sonunda Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Ali Osman Yılmaz, gelişmiş madencilik uygulamalarının mevcut tüm madencilik sahalarında uygulaması gerektiğine dikkat çekti. Semineri veren Sn. Tunç Emre TOPTAŞ'a plaket takdim edildi.

Seminer sonrası verilen ikram ile çalıştay sona erdi.

4 mart 2015 tarihinde FKK Madencilik Direktörü Sn. Ahmet Altuncu Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliğinde "Madencilikte Kariyer Planlama Ve Madencilikte Kauçuk Kullanımı" adlı semineri verdi. Seminerde bu sektöre nasıl girdiklerini, sektörde karşılaştıkları zorlukları, sektörde yükselişlerini, piyasada nasıl bir marka olarak tutulmalarını, çalışma prensiplerini, FKK'nın vizyon ve misyonunu anlatan Altuncu ticarette özellikle iş hayatında güvenilir olmayı vurguladı. Seminer sonunda Maden Mühendisliği Bölüm başkanı Prof. Dr. Ali Osman YILMAZ, Ahmet ALTUNCU'ya teşekkür edip plaketini sundu.

Seminer sonrası FKK sponsorluğunda katılımcılara ikram servisi yapıldı.

Atlas Copco Grup tarafından 22 Nisan 2015 tarihinde KTÜ Maden Mühendisliği Bölümü'nde gerçekleştirilen Kaya Delme ve Sondaj Teknolojileri Semineri akademisyenler, Maden Mühendisliği ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin yanı sıra sektörden mühendislerin de geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

29 Nisan 2015 tarihinde Bölümümüzde gerçekleştirilen "Maden İşletmelerinde Proses Ekipmanları" seminerinden görüntüler. Verdiği değerli bilgiler için Metso Grup Güray KIR (Ülke Müdürü), Murat US ( Satış Müdürü), Birol SÖNMEZ (Proses Tek. ve İnovasyon Bl. Müdürü), E. Berk TÜRKOĞLU (Satış Müh) ve Mert KATKAY ( Satış Müh) teşekkürlerimizi sunarız.

13 Mayıs 2015 tarihinde Bölümümüzde gerçekleştirilen "Bentonitin Sağlık Sektöründe Kullanılması" seminerinden görüntüler. Verdiği değerli bilgiler için Sn. Hamit Tecer ve ayrıca Sn. Serdar Kocaoğlu'na teşekkürlerimizi sunarız.