İDARİ
Ebelere Yönelik Simülasyon Eğitici Eğitimi Kursu
3-4 Haziran 2022 tarihinde Fakültemiz Ebelik Bölümü Başkanı Doç.Dr. Songül AKTAŞ’ın kurs sorumlusu olarak görev aldığı, üniversitemiz KTÜ Tıp Fakültesi İyi Hekimlik Uygulamaları ve Tıbbi Simülasyon Merkezimizde Ebelere Yönelik “ Obstetrik alanda (gebelik, doğum ve lohusalık) temel düzeyde simülasyon eğitici eğitimi” kursu düzenlendi.
Kursta ilk olarak Tıbbi Simülasyon Merkezi Müdürü Doç.Dr. Özgür TATLI katılımcılara simülasyon merkezimizin tüm birimlerini tanıttı.
Kurs teorik ve uygulamalı (16 saat) olarak yapıldı. Kursta simülasyon eğitiminde senaryo yazımı, senaryonun yüksek geçerlikli doğum maketiyle uygulanması, uygulama sonrası debrifing (çözümleme) yapılma, standarize hasta uygulaması gibi konularda uygulamalar yapılmıştır. Uygulamalar yüksek geçerlilikli simülasyon maketleriyle gerçekleşmiştir. Bu kurs; Türkiye’de ebelere yönelik bu amaçla düzenlenen ilk kurs olması özelliğiyle önem taşımaktadır. Kursa İnönü Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Gülhane ve İstanbul Hamidiye SBF, Karabük Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi SBF Ebelik bölümünden akademisyenler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katıldı
Bu kursta simülasyon merkezimizde eğitmen olarak görev alan Doç.Dr. Özgür TATLI (Müdür), Doç.Dr. Songül AKTAŞ (Ebelik Bölüm Başkanı), Müdür Yardımcıları Doç.Dr. Kağan ÖZKAYA ve Dr. Öğretim Üyesi Bilge TUNCEL, Hemşirelik Bölümünden Araş. Gör. Dr. Yeter KURT görev aldılar. Eğitimde Teknik ve donanım desteği Öğr. Gör. Ebru TURHAL ve Uzman Hemşire Fulya BUTMAZ tarafından sağlandı.
Kurs sonunda sınav yapılmış olup, sınavda başarılı olan katılımcılara SERTİFİKA (KTÜ SEM üzerinden) verilmiştir.
29 Haziran 2022
Sağlık Bilimleri Fakültesi 'Fakülte Bülteni' nin ikinci sayısı Fakülte sayfasında yayınlanmıştır.
11 Temmuz 2024
KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Bölümleri Mezuniyet Töreni Atatürk Kültür Merkezi?nde gerçekleştirildi.
27 Haziran 2024
Hemşirelik Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme "Laboratuvar ve Klinik Uygulamaların Değerlendirilmesi"
26 Haziran 2024
Uluslararası Katılımlı Karşılanmamış Hemşirelik Bakımı Konferansı
26 Haziran 2024
KTÜ SBF Hemşirelik Bölümü Mezun - Öğrenci Buluşmalarını gerçekleştirdi
26 Haziran 2024
KTÜ İyi Hekimlik Uygulamaları ve Tıbbi Simülasyon Merkezi (KTÜ MEDSİM) eğitmenleri ile simülasyon temelli temel yaşam desteği eğitimi düzenlenmiştir.
13 Haziran 2024
Doğru ve sağlıklı beslenmenin öğreticileri olan tüm diyetisyenlerin ve diyetisyen adaylarının 6 Haziran Diyetisyenler Günü Kutlu olsun!
06 Haziran 2024
Sağlık Bilimleri Alanında KTÜ Genç Bilim İnsanı Ödülü Arş. Gör. Aysun BAYRAM'a Verildi
03 Haziran 2024
Samsun'daki Gökçepınar İlkokulu, Şehit Selman Özay İlkokulu, Kocaman Ortaokulu ve Kocatepe İlkokulunda SBF Dekanı Prof.Dr.Bahittin KAHVECİ tarafından Bilim Söyleşileri gerçekleştirilmiştir
08 Mayıs 2024
12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü ve 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası Etkinlikleri kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Havva KARADENİZ KTÜ TV canlı yayın konuğuydu
31 Mayıs 2024