2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Mezuniyet Töreni

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet Coşkusu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 31. Dönem Mezuniyet Töreni, Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa; KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, Trabzon Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz ÖZORAN, KTÜ Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bölümü Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem Nail DUMAN, KTÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit ÇOBANOĞLU, KTÜ Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sevdegül AYDIN MUNGAN yaptığı konuşmada, öğrencilerin bugünden itibaren artık kendileriyle birer mesai arkadaşı olduğunu belirterek sağlık çalışanı olmanın herhangi bir meslek sahibi olmaktan farklı olduğunu, yaşam tarzı olarak benimsenmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca mezun oldukları kurumun 1990’ların başından itibaren binlerce genci mezun ettiğini belirtti. Gençlerle mezuniyet sonrasında da kariyerlerini planlarken her aşamada temasta olacaklarını ifade etti. Mungan, konuşmasını ailelere teşekkür ederek bitirdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI konuşmasında, gençlere kendilerini geliştirmeleri gerektiğini çünkü öğrenme sürecinin hayat boyu devam ettiğini belirtirken bilgi donanımının yanında önce iyi insan olmanın gerekliliğini vurguladı. Son dönemde geçirdiğimiz pandemi sürecinde sağlıkçıların hayatımızda ne denli önemli olduğunun toplum olarak fark edildiğini ifade ederek mezunlarımıza teknikerler olarak sağlık ekibinin ayrılmaz bir parçası olmanın farkındalığını benimsemeleri gerektiğini önerdi. Konuşmasını tamamlarken üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde sağlık hizmetlerini destekleyici yeni programların açılacağı müjdesini verdi.

Trabzon Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz ÖZORAN konuşmasında, geçmişten günümüze sağlık alanında ne kadar kadim bir geleneğimiz olduğunu ve güncel çalışmalarımızla bu başarıların devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı. Sağlık hizmetleri içerisindeki her bir branşın, mesleki yönden mezuniyet sonrası da sorumluluklarının devam ettiğini, Türkiye ve insanlık için yapacakları çalışmaları her zaman üst düzeyde tutmaları gerektiğini ve bu konuda gençlere akademik camia olarak sonsuz güven duyulduğunu ifade etti.

 

2021/2022 Eğitim-Öğretim Yılı 31. Dönem mezunları arasında dereceye giren öğrenciler;

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Birincisi: Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı öğrencisi Süheyla BÜLBÜL, İkincisi: İlk ve Acil Yardım Programı öğrencisi Huriye Sıla TAŞÇI, Üçüncüsü: Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı öğrencisi Sude YILDIRIM oldu.

 

Dereceye giren öğrencilere, üniversitemizi temsilen plaket ve hediyeler takdim edildi.

Tören; mezuniyet andının okunması, kep atma ve toplu resim çektirilmesinin ardından sona erdi.