haberler

KTÜ TTM ve Mühendislik Fakültesi Organizasyonuyla TÜBİTAK 2232 A-B Programları Bilgilendirme Etkinliği Gerçekleştirildi

 

 

KTÜ TTM ve Mühendislik Fakültesi iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte; Öğr. Gör. İslam YILDIZ tarafından 2232 - A Uluslararası Lider Araştırmacılar ve 2232 - B Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı 2024 yılı çağrıları kapsamında bilgilendirme gerçekleştirildi.

2232 - A Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı kapsamında ülkemiz açısından stratejik öneme sahip araştırma alanlarında yürütülecek projelere katkı sağlamak üzere, alanlarında yaptıkları üst seviye bilimsel ve/veya teknolojik çalışmalar ile temayüz etmiş ve yurt dışında çalışma deneyimi olan başta Türk bilim insanları olmak üzere ‘nitelikli araştırmacıların’, 2232 - B Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı kapsamında ise ‘40 yaş altındaki genç araştırmacıların’ yurt dışından Türkiye’ye gelmelerini teşvik etmek ve çalışmalarını Türkiye’nin önde gelen devlet veya vakıf yükseköğretim kurumlarında sürdürebilmeleri için destek verilir.

Programlar kapsamında; 4.700.000 TL’ye kadar Araştırma Başlangıç Paketi Ödeneği desteği, 1.650.000 TL’ye kadar Araştırma Desteği (PTİ ve Kurum Hissesi/Genel Gider hariç), bunun yanı sıra proje ekibi için burs, yaşam gideri vb. destekler sağlanmaktadır.

2232 - A Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı hakkında detaylı bilgi için;  Tıklayınız.

2232 - B Uluslararası Genç Araştırmacılar Programı hakkında detaylı bilgi için; Tıklayınız.


07 Şubat 2024