duyurular

29

Eylül

2024 Mart YDS / YÖKDİL Kursu

ktuydyo

YDS/YÖKDİL KURSU

YDS/YÖKDİL Sınavları, ülkemizde Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatı ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi olarak yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarıdır.

YDS/YÖKDİL, yabancı dil bilgisini gramer, okuma, anlama ve kelime bilgisi açısından ölçen çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlardır.

YDS / YÖKDİL kurslarında, dil yeterliliği eğitimi ve test teknikleri eğitimi verilmektedir. Bu kurs, İngilizce dil bilgisi, paragraf tanıma, okuduğunu anlama, kelime bilgisi gibi konuları kapsamakta ve bu konularda beceri kazandırmaktadır. Haftalık 8 saat ders işlenecektir. Kursumuz 16 hafta sürecektir. İlk 12 hafta ders, takip eden 4 hafta deneme sınavları ve çözümü yapılacaktır.

YDS / YÖKDİL kurslarına katılmak isteyen kursiyerlerin en az pre-intermediate (A2-B1) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları, son 3 yıl içerisinde hazırlık sınıfını başarıyla tamamlamış olmaları ya da daha önce ÖSYM tarafından yapılan sınavların birinden son üç yıl içinde en az 35 puan almış olmaları gerekir.

Akademik  personel, yüksek lisans ve doktora öğrencileri akademik çalışmalarında kullanmak üzere puan almak için bu kursa katılabilirler. 

Kurs boyunca hem YDS hem de YÖKDİL sınavına eşzamanlı hazırlayacak hibrit bir program uygulanacaktır.

Kurs Başlangıç ve Bitiş Tarihleri:

25 Kasım 2023  - 09 Mart 2024

Kurs programının detaylı şekli kursiyerlere kurs başladığı zaman dağıtılacaktır.

Kurs Günleri:

Çarşamba  17.30 – 19.00 (Online Soru Çözümü- Microsoft Teams)

Cumartesi  09.00 – 14.30 / Pazar  09.00 – 13.00

 

Kayıt:

Bu programa 02 Ekim 2023 – 25 Kasım 2023 tarihleri arasında kayıt yaptırabilirsiniz;

KTÜ öğrencisi iseniz “KTÜ BYS” sistemindeki “KURSLARIM” sekmesinden “YDS/YÖKDİL” kursunu seçip “KAYIT” menüsünden aşağıdaki prosedürleri 3’ten sonra takip ediniz.

* Kayıtlı KTÜ öğrencisi değil iseniz aşağıdaki işlemleri sırasıyla takip ediniz;

1. online.ktu.edu.tr adresinde “KAYIT” sekmesine tıklayıp gerekli bilgiler ile kayıt oluşturduktan sonra e-posta doğrulaması yapınız.

2. Doğrulama sonrasında online.ktu.edu.tr adresine giriş yapınız.

3. Eğitim ve Kurslar sekmesinden Kurs İlanları’nı seçiniz.

4. Açılan sayfada “KAYIT” sekmesine tıklayıp kaydınızı oluşturunuz.

5. Ziraat Bankası “TR 8300 0100 1225 1182 5144 5010 “ nolu iban numarasına      (Alıcı: K.T.Ü. Döner Sermaye Saymanlığı) kurs ücretini “ KTÜ YDYO YDS/YÖKDİL Kursu” açıklaması ile yatırınız. Açıklama yazmanız ödeme tanımlama için şarttır.

6. Dekontun görselini “KTÜ BYS” sistemindeki “KURSLARIM”  sekmesinde bulunan dekont yükleme kısmına “PDF FORMATINDA” yükleyiniz.

7. Ayrıca dekontun görseli ile birlikte cep telefonunuzu içeren bir e-posyayı muratozturk@ktu.edu.tr adresine gönderiniz.

Kayıt için tıklayınız…

Bu döneme özel kampanyalı fiyatımız 3000 TL’dir. Taksit yapılmaz.

 

İletişim:

0462 377 44 36

ydyo/ktu.edu.tr