duyurular

15

Şubat

Bahar Dönemi İsteğe Bağlı Lisansüstü B2 Programı

Yabancı Diller Yüksekokulu

2023-2024 BAHAR YARIYILI

İsteğe Bağlı Lisansüstü

 B2 PROGRAMI

(Bahar Dönemi Kayıt Yaptırmış Lisansüstü Öğrencileri İçin)

 

*Önemli: Bu program isteğe bağlı bir alternatiftir. Zorunlu bir program DEĞİLDİR.

Program:

Bu program çalışan ve/veya hafta içi gündüz derslerine katılamayacak adaylar için hazırlanmış, içerik ve uygulama yönünden Yabancı Diller Yüksek Okulu Yabancı Diller Bölümü (Hazırlık) programının isteğe bağlı ücretli bir alternatifidir. Programa 2023 – 2024 Öğretim Yılı Bahar Döneminde Hazırlık Sınıfı programına kayıt yaptırmış tüm Lisansüstü öğrencileri katılabilir. Bahar Döneminin devamında yaz dönemi B1/B2 olarak program devam edecektir. Yaz Dönemi için kayıtlar ayrıca alınacaktır. Bu programın bahar ve yaz dönemini başarı ile bitirenler başka bir sınava katılmaya gerek olmadan Hazırlık sınıfından muaf sayılır.

Programa katılan adaylar Karadeniz Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nun uygulama yönergesi çerçevesinde sunduğu tüm koşulları, bu alternatif program için ödenecek ücreti  ve gerekli hallerde yapacağı değişiklikleri şimdiden kabul etmiş sayılır.

Bu program 2024 Şubat dönemi yeni kayıt yaptırmış lisansüstü öğrencileri için tasarlanmış bir programdır. Program A1 seviyesinden başlayacak ve B2 seviyesine kadar devam edecektir. Programı başarı ile tamamlayan adaylar eylül ayı itibari ile hazırlık sınıfından muaf sayılacaktır.

* Bu program için kayıtlar online olarak yapılır.

* Bu program içeriğindeki dersler online olarak uygulanır. Ölçme ve değerlendirme sınavları yüz yüze yapılır.

* Diğer Hazırlık Sınıfı Muafiyet alternatifleri için, bkz. ydyo/ktu.edu.tr/yönetmelikler

Eğitim Gün ve Saatleri :

ÇARŞAMBA / PERŞEMBE / CUMA   (Online-Microsoft Teams) 17.30- 20.30

CUMARTESİ 09.00- 13.00

Dersler:

Haftada 16 ders (Uzaktan eğitimde bir ders 40 dakikadır) ve bahar ile yaz dönemlerinde 14’er hafta boyunca "Main Course" dersleri tüm dil becerilerinizi geliştirecek nitelikte Yabancı Diller Yüksekokulunun seçtiği “Headway” kitap seti ve online yazılımı ile işlenecektir.

Ölçme ve Değerlendirme:

Değerlendirme ve başarı notu hesaplanması yüz yüze yapılacak sınavlar sonunda yapılır. İki dönem ortalaması 65 ve üzeri olan adaylar başarılı olarak kabul edilir. Öğrenciler program başlamadan önce kitaplarını temin ederler. Kitaplardaki online şifreler ile kendi sınıflarına kayıt yaptırırlar. Kayıt yaptırdıkları sınıftaki online çalışmaları bitirir ve bu çalışmalar toplam notun belirli bir yüzdesini teşkil eder. Kitap temini için yaprakkitabevi61@gmail.com adresine e-posta yolu ile ulaşabilirsiniz.

Kurs Dönemi: (Güz Dönemi için) (Bahar Dönemi kayıtları ayrıca alınacaktır.)

Başlangiç tarihi: 28 Şubat 2024

Bitiş tarihi:  06 Eylül 2024

Başvuru (Kayıt)Tarihleri: 16 Şubat 2024 – 28 Şubat 2024  

*Kontenjan dahilinde kayıt alınacaktır.

Ücretlendirme:

Kayıttan önce bahar dönemi için 4000 TL (Taksit yapılmaz) ödeme yapılır. Bu ücret dönemlik ücrettir.

ALICI: K.T.Ü.DÖNER SERMAYEİŞLETMESİ – ZİRAAT BANKASI ÜNİVERSİTE ŞUBESİ  (Mutlaka açıklama kısmını doldurunuz)

HESAP (IBAN) NO: TR 8300  0100  1225  1182  5144  5010        

AÇIKLAMA:  YDYO Bahar Dönemi Lisansüstü B2 PROGRAMI

Not: Dersler başladıktan sonra kurstan ayrılmak isteyenlere kayıt ücreti geri ödenmez. Dönemin herhangi bir aşamasında programdan ayrılmak isteyen katılımcı dönem ücretinin tamamını ödemekle yükümlüdür. Ders materyallerini öğrenciler temin eder.

Kayıt:

16 Şubat 2024 – 28 Şubat 2024 tarihleri arasında kayıtlarınızı KTÜ BYS / Kurslarım adresinden yapabilirsiniz.

Bu programa kayıt yaptırmak için;

* KTÜ öğrencisi iseniz “KTÜ BYS” sistemindeki “KURSLARIM” sekmesinden ‘BAHAR DÖNEMİ LİSANSÜSTÜ B2 PROGRAMI’’ programını seçip “KAYIT” menüsünden işlemlerinize devam edebilirsiniz.

* Dekontun görselini “KTÜ BYS” sistemindeki “KURSLARIM”  sekmesinde bulunan dekont yükleme kısmına “PDF FORMATINDA” yükleyiniz.

7. Dekontun görseli ile birlikte cep telefonunuz ve kişisel bilgilerinizi içeren bir e-posyayı muratozturk@ktu.edu.tr adresine gönderiniz.

Kayıt için tıklayınız…

İletişim:

0462 377 44 36

ydyo.ktu.edu.tr