duyurular

29

Eylül

IELTS Kursu

ktuydyo

IELTS KURSU                       

IELTS (International English Language Testing System) Sınavı, İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde çalışmak veya eğitim almak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliklerini ölçmek ve değerlendirmek amacıyla yapılan uluslararası bir sınavdır.                         

Ülkemizde British Council ve IDP Türkiye kurumları tarafından yapılmaktadır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu 2014 yılından itibaren IELTS Sınav uygulama merkezidir.

IELTS sınavına yönelik kursumuza yurt dışında eğitim görmek ve iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar katılabilir. Kayıtlar online olarak yapılacak, hibrit eğitim sistemi uygulanacaktır.

Eğitim Gün ve Saatleri :

Perşembe/Cuma (Speaking/Listening, Online-Zoom)             18.00-20.30

Cumartesi (Reading/Writing, Yüz-Yüze)                   10.00-15.00

Program:

IELTS, dört dil becerisini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) kapsayan görev tabanlı bir sınavdır. IELTS adayları, sınavın dört bileşeni için ayrı not alırlar. Bu notların ortalaması genel sınav notunu oluşturur. Her beceri 1-9 puan arasında değerlendirilir. 4 becerinin puan ortalaması alınarak IETS skoru 9 üzerinden hesaplanır.

Haftada 12 ders (Uzaktan eğitimde bir ders 40 dakikadır) olarak uygulanacak programın içeriği her beceri için 3 saattir. Program 12 hafta sürecektir. Programın sonunda 3 deneme sınavı uygulanacaktır. Ders materyalleri kurumumuz tarafından belirlenecek, öğrenciler tarafından temin edilecektir.

Sınav başvuru işlemleri www.idpieltsturkey.com üzerinden bireysel olarak yapılır.

IELTS Academic, bir yükseköğretim kurumunda lisans ve yüksek lisans eğitimi almak ya da profesyonel kurumlara başvurmak isteyenler için, IELTS General Training ise günlük yaşamda kullanılan ve akademik olmayan İngilizce becerisini ölçmek için tasarlanmıştır. Kursumuz her iki programa da hazırlık olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kurs Dönemi:

Başlangiç tarihi:              11 Kasım 2023         

Bitiş tarihi:                    28 Ocak 2024

Başvuru (Kayıt)Tarihleri:     02 Ekim 2023 – 10 Kasım 2023

*Kontenjanların dolması halinde başvuru sırası esas alınacaktır.

Not: Dersler başladıktan sonra kurstan ayrılmak isteyenlere kayıt ücreti geri ödenmez. Programın herhangi bir aşamasında ayrılmak isteyen katılımcı ücretin tamamını ödemekle yükümlüdür.

 

Kayıt:

Bu programa 02 Ekim 2022 – 10 Kasım 2022 tarihleri arasında kayıt yaptırabilirsiniz;

KTÜ öğrencisi iseniz “KTÜ BYS” sistemindeki “KURSLARIM” sekmesinden “IELTS” kursunu seçip “KAYIT” menüsünden aşağıdaki prosedürleri 3’ten sonra takip ediniz.

* Kayıtlı KTÜ öğrencisi değil iseniz aşağıdaki işlemleri sırasıyla takip ediniz;

1. online.ktu.edu.tr adresinde “KAYIT” sekmesine tıklayıp gerekli bilgiler ile kayıt oluşturduktan sonra e-posta doğrulaması yapınız.

2. Doğrulama sonrasında online.ktu.edu.tr adresine giriş yapınız.

3. Eğitim ve Kurslar sekmesinden Kurs İlanları’nı seçiniz.

4. Açılan sayfada “KAYIT” sekmesine tıklayıp kaydınızı oluşturunuz.

5. Ziraat Bankası “TR 8300 0100 1225 1182 5144 5010 “ nolu iban numarasına (Alıcı: K.T.Ü. Döner Sermaye Saymanlığı) kurs ücretini “ IELTS Kursu” açıklaması ile yatırınız. Açıklama yazmanız ödeme tanımlama için şarttır.

6. Dekontun görselini “KTÜ BYS” sistemindeki “KURSLARIM”  sekmesinde bulunan dekont yükleme kısmına “PDF FORMATINDA” yükleyiniz.

7. Ayrıca dekontun görseli ile birlikte cep telefonunuzu içeren bir e-posyayı muratozturk@ktu.edu.tr adresine gönderiniz.

Kayıt için tıklayınız…

Bu döneme özel kampanyalı fiyatımız 3500 TL’dir. Taksit yapılmaz.

İletişim:

0462 377 44 36

0537 612 92 60

ydyo.ktu.edu.tr