duyurular

06

Mart

KTÜ YDYO MEB/YLSY IELTS Kursu Kabul Belgesi Onayı

Yabancı Diller Yüksekokulu

 

KTÜ MEB/YLSY IELTS KURSU İÇİN ADAYLAR KABUL BELGELERİNİ DÜZENLEYİP İMZA İÇİN AŞAĞIDAKİ E-POSTA ADRESİNE GÖNDEREBİLİRLER. ONAY SONRASINDA İLGİLİ BELGEYİ REBUS SİSTEMİNE YÜKLEYEBİLİRLER. 

muratozturk@ktu.edu.tr

Karadeniz Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu olarak, MEB YLSY Projesi kapsamında lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilmeye hak kazanan tüm bursiyerleri kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimini üniversitemizde almayı düşünen bursiyerlerimiz, bu kısa ön bilgilendirme metni ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından kendilerine sunulan akademik, fiziksel ve sosyal imkânlara ilişkin bilgi sahibi olabilirler. 

Nerede Eğitim Alacaksınız?

Üniversitemizi tercih eden bursiyerlerimiz, yabancı dil eğitimlerini Karadeniz Teknik Üniversitesi Merkez Kampüs Yabancı Diller Yüksekokulu Binasında alacaklardır. Üniversite Mahallesinde yer alan yerleşke, merkezi konumu sayesinde gerek ulaşım ve konaklama, gerek yeme-içme olanakları bakımından oldukça fazla sayıda alternatife sahiptir. YLSY bursiyerlerinin dil eğitimine üst düzey önem veren kurumumuzda; verimli bir dil eğitimi sunabilmek adına, dersliklerde projektör, internet bağlantılı bilgisayar ve ses sistemi bulunmaktadır.

Öğretim Elemanları ve YLSY Yabancı Dil Kursları Tecrübesi var mı?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yurt dışı eğitim programları kapsamında, üniversitemizde 2011-2015 yılları arasında ÖYP kapsamında YDS/IELTS kursları, 2018 yılından bu yana ise YLSY-IELTS yabancı dil kursları verilmektedir. Bu bağlamda YDYO; alanlarında uzman, TOEFL ve IELTS sınavlarına hâkim, tecrübeli öğretim kadrosuna sahiptir. Seviye belirleme sınavı sonrasında oluşturulan sınıflarda, ders içi programın yanı sıra, materyal ve sınav hazırlama birimleri tarafından düzenli olarak bursiyerlerin dil becerilerinin gelişmesine katkıda bulanacak materyaller, sınavlar hazırlanmakta ve ana dili İngilizce olan öğretim elemanlarıyla konuşma etkinlikleri düzenlenmektedir. 

Ders gün ve saatleri nelerdir?

Eğitim Gün ve Saatleri

Kurs Takvimi

SALI, ÇARŞAMBA, PERŞEMBE, CUMA

SAAT   18.00 – 20.30

Belirlenecek

16 haftada toplam 240 saatlik eğitim verilecektir. 

Kayıt: meb.gov.tr adresinden yapılır.

 

Bu program, içerik ve uygulama yönünden bireylerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmektedir. MEB bursiyerleri, program öncesinde uygulanacak seviye tespit sınavının sonuçları ışığında gruplarına yerleştirilmektedir. Kursta kullanılacak olan tüm kitaplar ve materyaller Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından sağlanacaktır.

İletişim:

YDYO Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi. Hasan SAĞLAMEL, Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Murat ÖZTÜRK bursiyerlerimizin akademik ve sosyal her türlü ihtiyaçları ile bizzat yakından ilgilenmekte olup, her türlü iletişime açıktırlar. 

Murat ÖZTÜRK    

0462 377 44 36

muratozturk@ktu.edu.tr