duyurular

04

Haziran

Lisansüstü İsteğe Bağlı B1 Programı

Yabancı Diller Yüksekokulu

2023 - 2024 YAZ DÖNEMİ Lisansüstü İsteğe Bağlı  B1 PROGRAMI

(Bahar Dönemi kayıt yaptırmış yeni kayıt lisansüstü öğrencileri için)

*Önemli: Bu program isteğe bağlı bir alternatiftir. Zorunlu bir program DEĞİLDİR.

Bu program çalışan ve/veya hafta içi gündüz derslerine katılamayacak adaylar için hazırlanmış, içerik ve uygulama yönünden Yabancı Diller Yüksek Okulu Yabancı Diller Bölümü (Hazırlık) programının isteğe bağlı ücretli bir alternatifidir. Programa Hazırlık Sınıfı programına kayıt yaptırmış tüm Lisansüstü öğrencileri katılabilir. Bu programı başarı ile bitirenler başka bir sınava katılmaya gerek olmadan Hazırlık sınıfından muaf sayılır.

Programa katılan adaylar Karadeniz Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunun uygulama yönergesi çerçevesinde sunduğu tüm koşulları, bu alternatif program için ödenecek ücreti  ve gerekli hallerde yapacağı değişiklikleri şimdiden kabul etmiş sayılır.

Bu program 2024 Şubat dönemi yeni kayıt yaptırmış ve eğitimlerine yaz dönemi devam etmek isteyen lisansüstü öğrencileri için tasarlanmış bir programdır. Program B1 seviyesinden başlayacak ve B2 seviyesi bitene kadar devam edecektir. Programı başarı ile tamamlayan adaylar hazırlık sınıfından muaf sayılacaktır.

* Bu program için kayıtlar çevrimiçi olarak yapılır.

* Bu program içeriğindeki dersler çevrimiçi olarak uygulanır. Ölçme ve değerlendirme sınavları YÜZ YÜZE yapılır.

 

* Diğer Hazırlık Sınıfı Muafiyet alternatifleri için, bkz. https://www.ktu.edu.tr/ydyo/sinavlar

Eğitim Gün ve Saatleri :

SALI/ÇARŞAMBA/PERŞEMBE/CUMA   (Çevrimiçi) : 17.30 - 20.00

CUMARTESİ                             (Çevrimiçi) : 09.00- 12.00

 

Dersler :

Haftada 20 ders (Uzaktan eğitimde bir ders 40 dakikadır) ve yaz dönemi 12 hafta boyunca "Main Course" dersleri tüm dil becerilerinizi geliştirecek nitelikte Yabancı Diller Yüksekokulunun seçtiği “Headway” kitap seti ve online yazılımı ile işlenecektir.

Ölçme ve Değerlendirme :

Değerlendirme ve başarı notu hesaplanması yüz yüze yapılacak sınavlar sonunda yapılır. Öğrenciler program başlamadan önce kitaplarını temin ederler. Kitaplardaki online şifreler ile kendi sınıflarına kayıt yaptırırlar. Kayıt yaptırdıkları sınıftaki online çalışmaları bitirir ve bu çalışmalar toplam notun belirli bir yüzdesini teşkil eder. Kitap temini için yaprakkitabevi61@gmail.com adresine e-posta yolu ile ulaşabilirsiniz.

Kurs Dönemi :

Başlangiç tarihi         : 24 Haziran 2024         

Bitiş tarihi               : 06 Eylül 2024

Başvuru (Kayıt)Tarihleri : 03 Haziran 2024 – 24 Haziran 2024

*Kontenjan dahilinde kayıt alınacaktır.

 

Ücretlendirme :

Kayıttan önce 4.000 TL (Taksit yapılmaz) ödeme yapılır. Bu ücret dönemlik ücrettir.

 

ALICI  : K.T.Ü. DÖNER SERMAYE SAYMANLIĞI – ZİRAAT BANKASI ÜNİVERSİTE ŞUBESİ  (Mutlaka açıklama kısmını doldurunuz)

HESAP (IBAN) NO :  TR 8300  0100  1225  1182  5144  5010

AÇIKLAMA         :  YDYO Lisansüstü B1 PROGRAMI
 
Not: Dersler başladıktan sonra kurstan ayrılmak isteyenlere kayıt ücreti geri ödenmez. Dönemin herhangi bir aşamasında programdan ayrılmak isteyen katılımcı dönem ücretinin tamamını ödemekle yükümlüdür. Ders materyallerini öğrenciler temin eder.
 

Bu programa kayıt yaptırmak için;

KTÜ öğrencisi iseniz “KTÜ BYS” sistemindeki “KURSLARIM” sekmesinden "LİSANSÜSTÜ B1 PROGRAMI’’ programını seçip “KAYIT” menüsünden işlemlerinize devam edebilirsiniz.

1. Eğitim ve Kurslar sekmesinden Kurs İlanlarını seçiniz.

2. Açılan sayfada “KAYIT” sekmesine tıklayıp kaydınızı oluşturunuz.

3. Ziraat Bankası “TR 8300 0100 1225 1182 5144 5010 “ nolu iban numarasına kurs ücretini “YDYO LİSANSÜSTÜ B1 PROGRAMI ” açıklaması ile yatırınız. Açıklama yazmanız ödeme tanımlama için şarttır. ALICI: K.T.Ü DÖNER SERMAYE SAYMANLIĞI

4. Dekontun görselini “KTÜ BYS” sistemindeki “KURSLARIM”  sekmesinde bulunan dekont yükleme kısmına “PDF FORMATINDA” yükleyiniz.

5. Dekontun görseli ile birlikte cep telefonunuz ve kişisel bilgilerinizi içeren bir e-posyayı muratozturk@ktu.edu.tr adresine gönderiniz.

 

Kayıt için tıklayınız…

 

İletişim:

0462 377 44 36

https://www.ktu.edu.tr/ydyo