dekanın mesajı

 

Sevgili öğrencilerimiz,

Karadeniz Teknik Ünivisiersitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; bünyesinde Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Ebelik Bölümü, Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Hemşirelik Bölümü ve Sağlık Yönetimi Bölümü olmak üzere yedi farklı disiplini barındıran genç bir fakültedir.

Fakültemiz 2023 yılında 9 Profesör, 7 Doçent, 17 Doktor Öğretim Üyesi, 4  Öğretim Görevlisi, 21 Araştırma Görevlisi ve  5 misafir personel  olmak üzere toplam 63  öğretim elemanı ve 13  idari personel ile   eğitim-öğretim vermektedir. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında lisans düzeyinde eğitim-öğretime başlayan fakültemizde ilk olarak Hemşirelik Bölümü’ne öğrenci alınmıştır. Ayrıca, Hemşirelik Bölümü bunu izleyen süreçte yüksek lisans ve doktora programlarını da aktifleştirerek lisansüstü eğitime de başlamıştır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminden itibaren Sağlık Yönetimi Bölümü de lisans düzeyinde eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Sağlık Yönetimi Bölümüz aynı zamanda  2022-2023  yılı içerisinde  yüksek lisans eğitimi  vermeye başlamıştır.Ebelik Bölümü ve Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü fakültemiz bünyesine katılmıştır. Beslenme ve Diyetetik Bölümü  2022-2023  Eğitim öğretim  döneminde ilk öğrencisini almıştır. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ise 2023-2024 döneminde lisans öğrencisi almaya başlamıştır.

Koronavirüs nedeniyle dünyamızda yaşanan pandemi süreci Sağlık Bilimlerinin önemini bir defa daha ortaya koymuştur. Bu nedenle Sağlık Bilimleri alanında eğitim-öğretim gören siz gençlerin en donanımlı şekilde yetiştirilerek topluma kazandırılması en büyük dileğimizdir. Bu amaçla üniversite-öğrenci-aile etkileşimini de çok önemsiyoruz. Bu üçlünün uyumlu birlikteliği geleceğimizi emanet edeceğimiz siz gençlerin hem bilimsel hem de karakter olarak iyi birer birey olmanızı sağlayacaktır. Bütün güzellikler ve başarılar sizlerin olsun.

Sevgi ve Saygılarımla

Prof. Dr. Bahittin KAHVECİ
Dekan