haberler

7. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı Gerçekleştirildi

7. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı kapılarını, doğru üniversite, doğru meslek seçimi yapmak isteyen öğrencilere açtı. Trabzon ve çevre illerde eğitim gören ortaokul ve lise öğrencilerinin, yükseköğretime geçiş aşamasında hedefledikleri meslekler ve bölümler hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla 17-18 Mayıs 2023 tarihinde, Üniversitemizde “7. KTÜ ve Meslek Tanıtım Fuarı” düzenlendi.

Üniversitemiz Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde 17-18 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen fuara; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, İl Emniyet Müdürü Murat ESERTÜRK, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Adem ŞEN, İl Milli Eğitim Müdürü Evren GÖRMÜŞ ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Özgür KARA, akademik ve idari personelimiz ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Fakültemiz bölümlerinin tanıtım stantlarının yoğun ilgi gördüğü fuarı, Trabzon ve civar illerden gelen 2 bini aşkın öğrenci ziyaret etti. Fakültemiz adına görev alan tüm personelimize teşekkür ederiz.


22 Mayıs 2023