duyurular

07

Kasım

Deneme Erişimi: Turcademy

Kütüphane

Turcademy veri tabanı tüm koleksiyonları 05 Aralık 2022 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Turcademy platformundan kullanıcıların faydalanabilmeleri için kampüs içi bağlantılı bilgisayarlardan Turcademy veri tabanına kurumsal e-posta adresleri ile kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

Erişim Adresi: www.turcademy.com

Eğitim Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=mRGzEDfpE70&t=139s

Erişim Bitiş Tarihi: 05 Aralık 2022

İÇERİK: Turcademy, Türkiye'de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye'deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

Türkiye'deki 20 yayınevinin yayınlamış olduğu farklı alanlarda 10.000'in üzerinde Türkçe akademik kitap Turcademy veri tabanı üzerinden kullanıma sunulmaktadır. Turcademy veri tabanı bünyesinde Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Güzel Sanatlar, Hukuk ve Kültür Koleksiyonları içerisinde ders kitabı, akademik kitap niteliğindeki binlerce Türkçe kitap kullanıcılar ile buluşmaktadır.

Turcademy platformu ile birlikte Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Astana Yayınları, Der Yayınları, Dora Yayınevi, Efil Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Literatür Yayıncılık, Müzik Eğitimi Yayınları, Nobel Tıp Kitabevleri, Palme Yayınevi, Pegem Akademi Yayıncılık, Phoenix Yayınevi, Seçkin Yayıncılık, Siyasal Kitabevi, Yapı Kredi Yayınları, Yeditepe Yayınevi, Yeni İnsan Yayınevi'ne ait kitaplar yer almaktadır.