KtuTV Yayin Politikasi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Web Televizyonu’nun yayın ve programcılıktaki temel amacı öğrencilere yönelik olmasıdır. Programlar ve yayınlar danışman hocaların kontrol ve desteğiyle birlikte, öğrenciler tarafından hazırlanıp sunulmakta olup, öğrencilere hem teorik hem de uygulamaya yönelik eğitimlerin verilmesi ön görülmektedir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Web TV, genel yayıncılık ilkelerini mesleki ahlak anlayışıyla birlikte ulusal ve uluslararası kabul edilmiş yasa ve kanun kodlarını benimseyerek yola çıkmıştır. Yayın konusunda eğitim kurumuna bağlıdır ve temel amacı da öğrencilere yönelik eğitimdir, bu nedenle televizyon yayıncılığı konusunda yasal zorunluluklara uymasının yanı sıra aynı zamanda mesleğin etik anlayışına gönüllü olarak katılımcı bir yayın politikası izleyerek, mesleğin saygınlığı ve güvenirliğini temel alarak çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Öğrencilerine, sektör için gerekli yayıncılık ilkeleri ve teknik alt yapıyla birlikte gerekli vizyon, bilgi ve beceriler edinmesi konusunda imkanlar sunarak; geleceğin program yapımcısı, sunucusu, kameramanı, yönetmeni, ses operatörü, ışıkçısı, vb. olacak bireyleri yetiştirmektedir. Henüz yeni başlayan; ancak hızla ilerleyen bu eğitim süreci, geleceğin öncü yayıncı kuruluşlarından biri olacaktır.