dekanın mesajı

 

Orman Fakültemize Hoş Geldiniz.

Mezunu ve mensubu olmaktan gurur duyduğum, ülkemizin en köklü üniversitelerinden olan Karadeniz Teknik Üniversitesi, Orman Fakültesi 1971-1972 yılında eğitime başlamıştır. Fakültemiz yarım asırlık bir geçmişe, köklü gelenek ve değerlerini sürdüren çağdaş bilim ve teknolojideki gelişmeleri izleyerek kendini sürekli yenileyen hedef ve vizyona sahiptir. Yaşadığımız asır olağanüstü değişim ve dönüşümlerin gerçekleştiği bir çağ olup bilim ve teknolojideki baş döndürücü gelişmeler toplumun beklentilerini ve ihtiyaçlarını da yeniden şekillendirmektedir. Bu değişim ve dönüşümlerin anlaşılması, geleceğin güçlü ve büyük Türkiye’si için çok önemlidir. Bizler bu gelişmelerin ortaya çıkardığı değişimlerin desteklenmesi gerektiğini biliyoruz. Bu kapsamda Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölümleri MÜDEK tarafından akredite edilmiş olup diğer bölümlerimizin de akreditasyon çalışmaları devam etmektedir.

Fakültemiz çatısı altında eğitim veren Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı, Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümlerinin her biri kendi alanlarında uzman, uluslararası alanda tanınan ve tecrübeli öğretim üye ve elemanlarının oluşmaktadır.  

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizleri, fakültemizi ziyaret etmeye ve sunabileceğimiz fırsatları keşfetmeye davet ediyor, web sitemiz aracılığıyla bölümlerimizi, ders programlarımızı ve öğretim üyelerimizi incelemenizi tavsiye ediyorum. Karşınızda üretken, yeni fikirlere ve insanlara değer veren bir camiayı bulacaksınız.

Biz bu duygularla Orman Fakültesinin ufkunu ve gelişimini sürekli yükselteceğiz. Araştırma, bilgi, üretim, yenilik ve üniversite-sanayi-kamu işbirliğinden hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz. Başarının bir ekip çalışması olduğunu biliyor, tüm akademik ve idari kadrodaki çalışma arkadaşlarıma emekleri ve destekleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

 

Prof. Dr. Ali TEMİZ

Dekan