sık sorulan sorular

KTU resmi E-posta adresi almak isteyen Akademik ve İdari personeller ile lisansüstü eğitim yapan öğrenciler Sorun Bildirim ve Destek sisteminden (destek.ktu.edu.tr) E-Posta talebi başvurusunda bulunmalıdırlar.

Şifre değiştirmek ve sıfırlamak için “https://bfs.ktu.edu.tr/self-service” adresine girerek şifre değiştirme ve SMS ile şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlem için bilgisayarınızı bilgi işlem daire başkanlığı teknik destek birimine getirmeniz gerekmektedir.

Üniversite ağından ve üniversite ağına dahil olan lojman ve meslek yüksek okullarından her hangi bir ayar yapmadan veri tabanlarına ulaşabilirsiniz.

Bu işlem için web browserlar da Proxy ayarı yapılması gerekmektedir. Bu ayarlar için /library/kampusdisierisim adresini ziyaret ediniz.

Üniversite içinde bulunan eduroam kablosuz yayınına bağlanmalısınız. Bu bağlantıyı gerçekleştirebilmeniz için kullandığınız cihazda gerekli olan ayarları yapmanız gerekmektedir. Bu ayarlar “https://www.ktu.edu.tr/bilgiislem/eduroam” web sitesinde ayrıntılı olarak yer almaktadır. Öğrenciler kullanıcı adı olarak: öğrenci_no@ktu.edu.tr, şifre olarak da bilgi yönetim sistemine dahil oldukları şifreyi kullanacaklardır.

Office 365 Eğitim (Office dokümanlarının -Word, Excel, PowerPoint vb.-) web üzerinden online düzenleme, anlık mesajlaşma ve görüntülü-sesli konferans yapma, dosya paylaşma gibi olanaklar sağlayan bir bulut platformudur.

Bu servisleri kullanmak isteyen akademik personel, idari personel ve öğrencilerinin; https://products.office.com/tr-tr/student adresine bağlanarak kurum mailleri ile kayıt yapmaları gerekmektedir.

 

Office365 kullanım kılavuzu için tıklayınız.