psikodent öğrenci kulübü

Yönetim Kurulu
Kulüp başkanı         : Salih YILMAZ
Başkan Yardımcısı     :  Yasin KANBEROĞLU

BİZ KİMİZ

KTÜ Psikodent Kulubü

Diş hekimliği öğrencilerinin akademik, sosyal ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir öğrenci topluluğudur.

Kulübümüz faaliyetleri arasında şunlar yer almaktadır:

• Diş hekimliği öğrencilerinin birbirleriyle iletişim kurmasını, malzeme paylaşmasını ve tecrübelerini aktarmasını sağlayacak bir platform oluşturmayı hedeflemektedir.

• Diş hekimliği alanında uzmanlaşmış öğretim üyelerinin, gerçek vakalar üzerinden öğrencilere bilgi ve deneyim aktardığı toplantılar organize etmektedir.

• Diş hekimliği öğrencilerinin staj ve teorik eğitimleri sırasında karşılaştıkları zorlukları, sorunları ve beklentileri dile getirebilecekleri ve anabilim dalı başkanlarının da katılımıyla çözüm yolları arayabilecekleri toplantılar gerçekleştirmektedir

• Diş hekimliği öğrencilerinin yoğun ve stresli eğitim sürecinde psikolojik olarak desteklenmeleri için öğrencilerin psikolojik danışmanlarla görüşebilecekleri, ortak sorunları paylaşabilecekleri ve rahatlayabilecekleri toplantılar tertip etmektedir.

• Diş hekimliği öğrencilerinin topluma hizmet bilincini geliştirmek için, üniversitenin diğer birimlerine oral hijyen eğitimi vermektedir.

• Diş hekimliği öğrencilerinin toplumsal sorumluluklarını yerine getirmek için, toplumda oral hijyeni geliştirmeye yönelik aktiviteleri düzenlemektedir.

Kulübümüze katılmak isteyen tüm diş hekimliği öğrencilerini bekliyoruz. Kulübümüz, sizlerin katılımı ve desteği ile daha güçlü ve etkin olacaktır.

Kulübümüz hakkında daha fazla bilgi almak için, Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. www.instagram.com/psikodentktu/