altyapı olanakları

Polimer Eklemeli Üretim Laboratuvarı

 

Polimer eklemeli üretim laboratuvarımızda karmaşık şekilli parçaların üretimleri FDM, SLA ve DLP teknolojileri kullanılarak üretilmektedir. Üretilen ürünler arasında endodonti eğitim modelleri, dişi kalıp hazırlama gibi uygulamalar bulunmaktadır.

 

Metal Eklemeli Üretim Laboratuvarı

 

Metal eklemeli üretim laboratuvarımızda Co-Cr Mediloy, paslanmaz çelik ve titanyum alaşımları gibi çeşitli metalik tozların kullanımı ile üç boyutlu karmaşık geometrilerin imalatları gerçekleştirilmektedir. 

 

Talaşlı İmalat Laboratuvarı

 

Talaşlı imalat laboratuvarımızda bulunan CNC Router ile çeşitli talaş kaldırma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ürünlerde yüzey işleme yöntemi ile litografi ve çeşitli kalıp çalışmaları belirli sınırlar dahilinde yapılabilmektedir. İnce sac malzemeler, alüminyum bloklar ve ahşaplar bu yöntemle işlenebilmektedir.

 

Dijital Tasarım Laboratuvarı

 

Dijital tasarım ofisimizde birçok yazılım kullanılmaktadır. Bu yazılımlar görüntü işleme ve düzenleme, 3 boyutlu üretim teknikleri için ürün çizme/hazırlama, çeşitli analizlerin yürütülmesi gibi uygulamalar yapılmaktadır.

 

3 Boyutlu Görüntüleme Laboratuvarı

 

3 boyutlu görüntüleme laboratuvarımızda karmaşık geometrilere sahip parçaların üretimini ve/veya tersine mühendisliğini gerçekleştirebilmek için çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalar fiziksel olan cismin/parçanın dijital olarak alınmasını, işlenmesini ve yeniden düzenlenmesini sağlamaktadır.

 

Devre Tasarım Laboratuvarı

 

Devre tasarım laboratuvarımızda çeşitli elektronik artların incelenmesi, basit düzeylerde elektronik kart düzenlenmesini sağlayacak sistemler bulunmaktadır. Ayrıca 3 boyutlu üretim yöntemleri ile üretilmiş olan sistemlere hareket kabiliyeti kazandıracak çalışmalar da yürütülebilmektedir.

 

Nörofizyoloji Mühendislik Laboratuvarı

 

Nörofizyoloji mühendislik laboratuvarımızda çeşitli sensörler ve elektrotlar yardımı ile beyin/sinir sinyallerinin taranması gerçekleştirilerek incelenmesi, analizi ve iletilmesi gibi konularda çalışmalar yürütülmektedir.

 

Biyo-Mekanik Test Laboratuvarı

 

Biyo-Mekanik Test Laboratuvarı yeni kurulum aşamasında olan bir laboratuvar olup medikal/dental uygulamalarda kullanılan tıbbi cihazların testlerinin gerçekleştirileceği bir kısımdır.