ders bilgileri

BAŞLIKLAR

  

Ders Bilgi Paketleri (Güncel)

Bölümümüzde yürütülmekte olan programlara ait ders bilgi paketlerine aşağıdaki bağlantılar üzerinden erişilebilir.

  

Bölüm Ders Müfredatları

  

DERS UYUM PROGRAMLARI

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Ders Uyum Programları

2023-2024 Öncesi Ders Uyum Programları

Uyarı

Uyum programlarında bazı derslerin dönemleri ve yılları farklı olabilir. Tekrara kalan öğrencilerin buna dikkat ederek almaları gereken derslere o dersin verildiği dönemde yazılabilmek için ders yazılımları sırasında bölüm başkanlığına dilekçe vermeleri gerekmektedir.

Örnek 1 -  2022-2023 Öğretim yılı başından itibaren İkinci Öğretim dersleri açılmayacak ve tekrara kalan öğrenciler uyum programındaki dersleri alacaklardır. Bunun için de dönemi ve yılı değişen dersler için  o dersin verildiği dönemin başında dilekçe vermeleri gerekir. Aynı yıl ve dönem veilen dersler için bu işlem gerekmez.

Örnek 2 - 2022-2023 Öğretim yılı başından itibaren %30 İngilizce programın 1. ve 2. Sınıf dersleri açılmayacak ve tekrara kalan öğrenciler uyum programındaki dersleri alacaklardır. Bunun için de dönemi ve yılı değişen dersler için  o dersin verildiği dönemin başında dilekçe vermeleri gerekir. Aynı yıl ve dönem veilen dersler için bu işlem gerekmez.

2022-2023 öğretim yılında, öğrenci sayılarına bağlı olarak %30 İngilizce programın 3. sınıf dersleri ya son defa olmak üzere bir defa daha açılacak ya da uyum derslerinin alınması istenecektir.

  

Bölüm Ders Katologları

  

Ön Koşullu Dersler

Ön koşullu dersler Ders Bilgi Paketinde bellidir. Ders Müfredat Listesinde de bir dersin ön koşulu varsa bu ön koşul dersinin kodu ilgili stuna yazılıdır. %30 İngilizce ve 2. Öğretim Programlarımızda uygulanan ön koşul derslerine aşağıdaki bağlantı ile ulaşılabilir.

%30 İngilizce ve II. Öğretim Programları Ön Koşul Dersleri için tıklayınız.