lisansüstü duyurular

DİĞER DUYURULAR

LİSANSÜSTÜ TEZ TESLİMİ KOŞULLARI [10.07.2015]

22 Haziran 2015 tarihinde alınan bölüm kurulu kararına göre; Yüksek Lisans programımızdaki bir öğrencinin tezini teslim edebilmesi için en az bir sempozyuma bildirili olarak katılmış ve bildiri sunmuş olması, Doktora programındaki bir öğrencinin tezini teslim edebilmesi için de en az bir tane uluslararsı sempozyuma bildirili olarak katılmış olması ve ayrıca en az bir tane de uluslararsı SCI veya SCI-Expanded tarafından taranan dergi yayını yapmış veya kabul yazısı almış olması gerekmektedir. Bu uygulama 1 Eylül 2015 tarihinden sonra teslim edilecek bütün tezler için uygulanmaya başlanacaktır.
Tez teslim koşullarını sağlayan öğrencilerimizin tezlerini teslim etmeden önce aşağıdaki adresten ulaşacakları formu doldurarak "Tez Teslim Onayı" almaları gerekmektedir.

Tez Teslimi Onay Formu için lütfen tıklayınız.

LİSANSÜSTÜ DANIŞMAN SEÇİMİ [17.02.2013]
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans ve Doktora yapmaya hak kazanan ve 2011-2012 Güz yarıyılında derse yazılacak olan Lisansüstü öğrencilerimizin ders yazılımları başlamadan akademik danışman seçimi yapmaları ve alacakları dersleri bu danışmanlarının görüşlerini alarak seçmeleri gerekmektedir. 
Bu durumdaki öğrencilerimizin yapması gereken işlemler aşağıda sıralanmıştır.

  • Bölüm web sayfası Lisansüstü Duyurular kısmında yer alan Danışman Ön İstek Formunu doldurunuz ve 5 danışman tercihinizi sıralayınız.
  • Tercihleriniz dikkate alınarak yapılacak değerlendirme sonucunda size 3 danışman ismi ve bazı bilgileri e-posta ile gönderilecektir.
  • Bu 3 ismi Fenbilimleri Enstitüsü sayfasında yer alan Danışman Öneri Formuna istediğiniz sıralamada doldurup, imzalattıktan sonra Anabilim Dalı Başkanlığı’na (Bölüm Başkanlığına) teslim ediniz.
  • Danışman Öneri Formu teslim edildikten bir hafta sonra danışman ataması sonuçlanmaktadır. Lütfen sonucu Anabilim Dalı Başkanlığımızdan öğrenerek ders yazılımlarınızda danışman görüşlerini alınız.

DANIŞMANI OLMAYAN LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİNE [28.08.2010] 
Anabilim Dalımızda Lisansüstü (Yüksek Lisans ve Doktora) eğitime başlayan bütün öğrencilerin ders yazılımı yapmaya başlamadan önce veya ders yazılımlarının ilk dönemi içerisinde mutlaka bir akademik danışman isteğinde bulunmaları ve çalışmalarını atanacak danışmanla yürütmeleri zorunludur. Daha sonra mağdur olmamanız için danışman isteğinde bulunmanız gerekmektedir. Danışman isteğinde bulunmak için öncelikle Anabilim Dalımız web sayfası üzerinden ulaşabileceğiniz Danışman Ön İstek Formu'nu doldurmanız gerekmektedir. Danışman Ön İstek Formunda en az 5 öğretim üyesini tercih sırasına göre numaralandırıp gönderdikten sonra, Anabilim Dalı Başkanlığınca bu isimlerden 3 tanesini basılı forma doldurarak teslim etmeniz istenecektir. Daha sonra ilgili yönetmelik gereği bu son 3 isimden biri size akademik danışman olarak atanacaktır. 

Danışman Ön İstek Formu için tıklayınız


ERASMUS ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE
ERASMUS Programı kapsamında yurt dışındaki üniversitelerde eğitim görmek isteyen öğrencilerin gidecekleri üniversitede verilen derslerin bölüm derslerimizle uyumlu olup olmadıklarını mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir. Bundan böyle Bölüm Eğitim Amaçlarını sağlamayan ve bölüm dersleriyle uyumlu olmayan ERASMUS dersleri kabul edilmeyecektir. İlgili bütün öğrencilere duyurulur.[11.01.2010]