spor hizmetleri

Spor Hizmetleri:

Öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek ve boş zamanlarını değerlendirmek; ilgi duydukları spor dalında çalışmalarını sağlamak amacıyla üniversitemiz yerleşkelerinde mini futbol sahaları, tenis kortları, açık basketbol ve voleybol sahaları bulunmakla beraber merkez yerleşkede kapalı spor salonu, stadyum, sahil tesislerinde de yüzme havuzu bulunmaktadır.

Spor Sahaları Rezervasyon:

Öğrencilerimiz spor tesislerinin rezervasyonu online olarak, öğrenci BYS modülü üzerinden yapabilmektedir. Rezervasyon işlemi için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre bilgileri öğrenci kaydınızı yaptırdığınız anda size tanımlanacak olan e-posta adresi ve şifrenizdir.

Öğrencilerimiz, Üniversitemiz Spor sahalarına ilişkin kullanım ücretleri ve çalışma programlarına Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı web sayfasından ulaşabilmektedir.

Spor Şöleni ve Takım Seçmeleri:

Üniversitemizde her yıl geleneksel olarak Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından üniversitemiz akademik birimlerindeki aktif kayıtlı lisans ve ön lisans öğrencilerinden oluşan spor takımlarının katıldığı üniversite içi spor şölenleri düzenlenmektedir.

Üniversite takımlarımız için eğitim-öğretim yılı başında Beden Eğitimi Bölüm Başkanlığı öğretim elemanları gözetiminde seçmeler yapılmaktadır.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından her eğitim-öğretim yılında düzenlenen Üniversitelerarası spor faaliyetleri müsabakalarına, çeşitli branşlarda üniversitemizce katılım sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.