duyurular

20

Haziran

Bölümümüz Tarafından "18. Düşünden Gerçeğine Bitirme Projesi Sergisi" Gerçekleştirildi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

KTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencilerimizim büyük emekleriyle gerçekleştirdikleri projelerden oluşan 18. DÜŞÜNDEN GERÇEĞİNE BİTİRME PROJELERİ SERGİSİ” 13 Haziran 2024 tarihinde, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, Rektör Yardımcımız Halil İbrahim OKUMUŞ, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gençağa PÜRÇEK, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Temel VAROL ve Prof. Dr. Ömer Necati CORA’nın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Trabzon Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emre AKYÜZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve ziyaretçilerin katıldığı proje sergisinde Bölüm Öğretim Üyeleri danışmalığında gerçekleştirilen birbirinden değerli 58 adet proje yer aldı.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin bir yıllık uğraşlarının çıktısı olan projelerinin ana başlıkları; Elektrikli Araçlar İçin Şarj Ünitesi, Akıllı Sistemler, farklı amaçlar için gerçekleştirilen Otonom Robotlar, Uydu ve Telsiz Haberleşme Sistemleri, Otomasyon Sistemleri, Enerji Depolama Sistemleri ve Akıllı Şehir Uygulamaları oldu.

Bölüm Öğrencilerimizi ve Danışman Öğretim Üyelerimizi, gerçekleştirdikleri birbirinden değerli projelerinden dolayı kutluyoruz.

18. DÜŞÜNDEN GERÇEĞİNE BİTİRME PROJELERİ SERGİSİ fotoğraf arşivine ulaşmak için tıklayınız

Prof. Dr. Ayten ATASOY
Bölüm Başkanı